Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Nissan stvořil GT-R na dálkové ovládání. Řídí se gamepadem

Kdo z vás si alespoň někdy hrál s autíčky na dálkové ovládání, bude z posledního projektu Nissanu nadšený. V rámci propagace nové hry totiž na okruh vypustil ostré GT-R ovládané gamepadem z Playstationu.
Vydáno: 13.10.2017
Nissan stvořil GT-R na dálkové ovládání
Nissan stvořil GT-R na dálkové ovládání Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud jste fanoušky Top Gearu, jistě si pamatujete epizodu, ve ktetré si Clarskon, Hammond a May postavili reálná auta na dálkové ovládání a pak se v nich vozili. Vypadalo to jako skvělá, i když trochu nebezpečná zábava, kterou bychom si ale klidně vyzkoušeli také. J U Nissanu měl tenhle nápad také ohlas, a tak se místní technici rozhodli, že když už auto na ovládání pro velký kluky, tak pořádné. Pro propagaci nového Gran Turismo Sport vsadili proto na model GT-R, který, co se motoru týče, nijak neupravovali.

 

 

Hračka? Ani náhodou!

Pod kapotou tedy bije šestiválec opatřený dvěma turbodmychadly, který má objem 3,8 litru a výkon 552 koní. To je celkem dost, když uvážíme, že se po okruhu pohybuje bez pilota za volantem. Aby vše fungovalo, muselo být GT-R z roku 2011 upraveno hlavně v oblasti řízení a ovládání. O to se tak stará čtveřice robotických ovladačů, která řídí, řadí, brzdí a přidává plyn. Ovladače pracují se vzadu umístěnou řídící jednotkou, která zpracovává pokyny toho, kdo má v ruce klasický ovladač z Playstation 4.

U Nissanu ví, že jde jen o elektroniku a že pokazit se může vše. Proto je auto vybaveno speciálními bezpečnostní systémy, které jsou v případě nepředvídatelných potíží auto schopny ihned zastavit. Navíc se jezdilo jen na uzavřeném okruhu Silverstone, takže veškerá rizika byla eliminována na minimum. Jediné, co by mohlo znamenat nějaký problém, je dosah ovladače. V tomto případě byl ale jeho signál trochu posílen a měl dosah až jeden kilometr.

I tak si to ale u Nissanu pojistili. Pilot auta, Jann Mardenborough, totiž nad tratí létal v malé helikoptéře a GT-R tak měl neustále na očích. Ačkoliv je nám jasné, že tohle nebude úplně legrace uřídit, GT-R na okruhu zvládlo maximální rychlost 210 km/h, průměrnou 122 km/h a nejlepší čas, jaký pilot v helikoptéře s autem zajel, byl 1:17.47.

 

Článek je zařazen v: Playstation , Nissan , Nissan GT-R , GT-R , Gran Turismo Sport , Gran Turismo , playstation 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama