Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Nenápadný trhač. Do Škody Superb nacpali přes 500 koní!

Na první pohled úplně nenápadná auta, která ale ve svých útrobách ukrývají malé peklo, máme velice rádi. Oficiálně se jim říká sleepery a často umí potrápit i majitele drahých supersportů. A ještě víc nás baví, když je takovým sleeperem velká praktická škodovka.
Vydáno: 17.08.2017
Škoda Superb - ilustrační obrázek
Škoda Superb - ilustrační obrázek Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Její majitel sice pochází z Velké Británie, ale ani to nám radost nepokazí. Pořídil si totiž Superb 2.0 TSI 280, tedy verzi o výkonu 280 koní. K tomu vsadil na pohon všechna kola šestistupňovou automatickou převodovku DSG. Standardně jde o velmi dobré auto, ale ne tak pro tohoto milovníka rychlosti. Ten se pokusil ze Superbu vytěžit maximum, a proto se rozhodl pro sérii úprav.

Autu tak nechybí sportovní podvozek pro lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, lehká kovaná kola Team Dynamics obutá do semi slickových pneumatik, samozřejmě ostřejší brzdy, upravená převodovka DSG nebo zcela průchozí výfuk bez katalyzátorů. Proč to všechno? Protože Superb po zásahu do řídící jednotky na všechna kola následně posílal velmi slušných 460 koní. Proč ten minulý čas? Protože ani to nebylo majiteli dost, tak šel s navyšováním ještě dál.

Aby agregát zvládl velkou zátěž, nechal vyměnit funkční části motoru za kované. Následně mu nic nestálo v cestě, aby výkon nechal vyšroubovat na 560 koní. Díky programovatelným mapám řídící jednotky majitel ale pro standardní přesouvání z bodu A do bodu B používá nastavení s 500 koňmi. To je pro nákup rohlíků a mléka do kávy tak akorát. :) Ani tady to prý s navyšováním výkonu neskončí. V blízké době se chce s výkonem dostat na minimálně 600 koní.

 

Článek je zařazen v: Škoda , Superb , Škoda Superb , tuning , výkon , úprava , sprinty , limuzína
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama