Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Názorná ukázka, jak se rozhodně nechovat při jízdě na okruhu

Oblíbené turistické jízdy na okruhu Nürburgring někdy ukáží talentované jezdce, rychlá auta a bezpočet tvrdých soubojů. Někteří účastníci ale nejsou schopni dodržet ani pár základních pravidel jízdy po okruhu, což často končí zcela zbytečnou nehodou.
Vydáno: 05.09.2017
Názorná ukázka, jak se rozhodně nechovat při jízdě na okruhu
Názorná ukázka, jak se rozhodně nechovat při jízdě na okruhu Autor: Auto Addiction
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na jednu stranu se těm amatérským závodníkům asi nelze divit. Nürburgring je snad nejslavnější jednosměrkou světa, psali se zde dějiny motorsportu, a tak je jasné, že se někteří nechají lehce unést a na pár minut a jedno dlouhé kolo si můžou myslet, že mají geny minimálně Emersona Fittipaldiho. Když už ale někdo takové geny v sobě má, většinou u jízdy umí přemýšlet hlavou. Pak také ví, že okruh není jen o schopnosti rychlé jízdy, ale také o čtení zatáček, soupeřů a celé situace kolem sebe.

Přehlídka okruhových šílenců

Podle následujícího videa ale některým „pilotům“ nechybí jen výše psané, ale také základní slušnost a schopnost logického uvažování. Jen blbec se vám ve vysoké rychlosti bude lepit na zadek, navíc, když sedí ve 20 let starém autě. Stejně tak si myslíme, že jen pitomec se vás během turistických jízd pokusí podjet vnitřní stopou, čímž ohrozí nejen sebe, ale i všechny okolo. Najdou se i tací, kteří si na vlastní kůži chtějí vyzkoušet známý vzduchový pytel, tedy závětří, ale většinou celou situaci uchopí zcela špatně a znovu leda tak ohrozí všechny kolem sebe.

Na okruhu, a je jedno, jestli jde o Nürburgring nebo třeba Most, je dobré mít na paměti pár jednoduchých pravidel. Nikdy nepředjíždějte vnitřní stopou. Uhýbejte doprava a ideálně ještě těm rychlejším dejte puštěným blinkrem najevo, že o nich víte. Nezastavuje zbytečně na trati a pokud už zastavit musíte, třeba kvůli technické závadě, zastavte stranou a ihned opusťte stojící vozidlo. Nejlepší je, schovat se za svodidla. Zbytečně se na nikoho netlačte a nikdy nikoho z trati nevytlačujte. Věřte nebo ne, ale traťoví komisaři okruh bedlivě střeží a za nevhodné chování vás mohou vyloučit z veřejných jízd. A to i když je máte zaplacené třeba na celý den. Tak na to myslete. Jízda po okruhu má být především o zábavě! A ne o strachu o vlastní život.

Článek je zařazen v: Nürburgring , jízda po okruhu , nebezpečná jízda , pravidla , bezpečnost , závod
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama