Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Naftový obr Audi SQ7 na okruhu proháněl Porsche i ostré hot-hatche

Vozy typu SUV jsou v kurzu už nějaký ten pátek a za tu dobu si našly spousty příznivců. Navíc se postupně vyvinuly v opravdu rychlá a schopná auta. Naopak odpůrci jim často vyčítají ne moc dobrou agilitu a jízdní vlastnosti. Následující video ale ukazuje, že hodně záleží na tom, po jakém SUV sáhnete.
Vydáno: 27.07.2017
Naftový obr Audi SQ7 na okruhu proháněl Porsche i ostré hot-hatche
Naftový obr Audi SQ7 na okruhu proháněl Porsche i ostré hot-hatche Autor: xthilox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už když Audi v roce 2006 představilo model Q7, vzbudilo to malé pozdvižení. Na tu dobu šlo o velké, neforemné auto, které když přijelo na semafory, vrhalo stín na ostatní účastníky silničního provozu. Doslova. Někdo se do ní zamiloval, jiný jí nemohl přijít na jméno. Až ostrá verze s názvem SQ7 pak na stranu SUV přetáhla velké množství těch, kteří jim až do té doby nemohli přijít na jméno.

Že nevíte, proč? Protože nabídla rozměry stodoly, ale výkon supersportu. Nabídla totiž TDI V8 o objemu 4 litrů, které produkuje výkon 435 koní a točivý moment dechberoucích 900 Nm. Agregát navíc dostává doping pomocí turbo kompresorového přeplňování, přičemž turbodmychadla jsou v motoru dvě. Jedno pracuje v nízkých a druhé ve vysokých otáčkách. Kompresor má pak SQ7 proto, aby pokrylo i ty minimální „tubodíry“, které vznikají ve chvíli, kdy se dmychadla teprve roztáčí. Kompresor je elektricky poháněný, pracuje okamžitě a takové zpoždění u něj nehrozí.

Dokonalé maskování hmotnosti

Jak už to u Audi bývá zvykem, výkon i točivý moment je přenášen na všechna čtyři kola a stará se o to osmistupňová automatická převodovka Tiptronic společně se systémem quattro s mezinápravovým diferenciálem. Pro úplnost ještě dodáme, že provozní hmotnost SQ7 je 2 250 kilogramů. Že jsou všechny tyto hodnoty celkem zajímavé a působivé? Souhlasíme, ale víc než čísla nás baví to, co SQ7 opravdu umí. A je toho hodně, což vám do detailu ukáže následující video.

Na něm se představí velmi schopný řidič a nejspíše i majitel jedné černé SQ7, který si prostě s více než dvoutunovým SUV vyrazil na Nürburgring. Jeho jízda je opravdu vydařená. Nejede sice tak úplně ideální stopu, ale s naprostou lehkostí a pohodou předjíždí i takové rychlíky, jakými jsou Mini JCW GP nebo Porsche 911. Přitom to podle všeho vypadá, že vůbec nejede naplno. Prostě se mezi nimi proplétá jako by se nechumelilo. Dotyčný, jeho auto i jeho jízda nás prostě opravdu baví. :)

Článek je zařazen v: Audi sq7 , Audi , SQ7 , Nürburgring , výkon , hotnost , SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama