Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Mlha, světla, náraz. Syrové záběry z řetězové nehody

Blíží se podzim a s ním se pojí i ranní mlhy. Ty nejsou nic příjemného a zejména na silnicích a dálnicích kvůli nim mohou vznikat i velmi nebezpečné situace. Na vlastní kůži se o tom dnes přesvědčili i motoristé ve Velké Británii, když o vlásek unikli smrtelnému zranění.
Vydáno: 04.09.2017
Nehoda v mlze Lancashire
Nehoda v mlze Lancashire Autor: dailymail.co.uk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V britském Lancashiru nejsou ranní mlhy ničím neobvyklým. Severozápadní část Anglie je vlhká i v nejparnějším období letních měsíců, a když teploty jen o několik stupňů spadnou, zahalí celou krajinu mlha, v níž i ptáci chodí pěšky.

Odborníci radí v mlhách nikam nevyjíždět. My bychom ale jejich rady upravili na upozornění, že v hustých mlhách musíte být nanejvýš obezřetní. Pořekadlo: „Nejedu, kam nevidím,“ platí v tomto případě bez výhrad. A když je mlha tak hustá, že nevidíte ani před kapotu svého vozu, je opravdu nejlepší zastavit dál od silnice a počkat, až se viditelnost zlepší.

Překvapení v mlze

Zrovna dnes ráno kvůli mlze skončili hned čtyři lidé v nemocnici a jako zázrakem nikdo nezemřel. Incident se stal na jedné z hlavních silnic s označením M65 a videozáznam z místa zachycuje, jak nečekaný může karambol uprostřed mlhy být. Do nehody bylo nakonec zapojeno hned osm vozů.

Nevýhodou ranních mlh je navíc i jejich nepředvídatelnost. Video řidiče, kterému se jen díky duchapřítomnosti nic nestalo, totiž ukazuje poklidnou cestu prosluněným ránem, do kterého neprostupná mlha vstoupila velmi nevybíravě.

Článek je zařazen v: ranní mlha , ranní mlhy , podzim , nebezpečí na cestách , bezpečnost dopravy , Velká Británie , provoz na silnicích , nehoda na silnici , nehody na silnicích , nebezpečí mlh , řetězová nehoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama