Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Autopunk

Mlha, světla, náraz. Syrové záběry z řetězové nehody

Blíží se podzim a s ním se pojí i ranní mlhy. Ty nejsou nic příjemného a zejména na silnicích a dálnicích kvůli nim mohou vznikat i velmi nebezpečné situace. Na vlastní kůži se o tom dnes přesvědčili i motoristé ve Velké Británii, když o vlásek unikli smrtelnému zranění.
Vydáno: 04.09.2017
Nehoda v mlze Lancashire

V britském Lancashiru nejsou ranní mlhy ničím neobvyklým. Severozápadní část Anglie je vlhká i v nejparnějším období letních měsíců, a když teploty jen o několik stupňů spadnou, zahalí celou krajinu mlha, v níž i ptáci chodí pěšky.

Odborníci radí v mlhách nikam nevyjíždět. My bychom ale jejich rady upravili na upozornění, že v hustých mlhách musíte být nanejvýš obezřetní. Pořekadlo: „Nejedu, kam nevidím,“ platí v tomto případě bez výhrad. A když je mlha tak hustá, že nevidíte ani před kapotu svého vozu, je opravdu nejlepší zastavit dál od silnice a počkat, až se viditelnost zlepší.

Překvapení v mlze

Zrovna dnes ráno kvůli mlze skončili hned čtyři lidé v nemocnici a jako zázrakem nikdo nezemřel. Incident se stal na jedné z hlavních silnic s označením M65 a videozáznam z místa zachycuje, jak nečekaný může karambol uprostřed mlhy být. Do nehody bylo nakonec zapojeno hned osm vozů.

Nevýhodou ranních mlh je navíc i jejich nepředvídatelnost. Video řidiče, kterému se jen díky duchapřítomnosti nic nestalo, totiž ukazuje poklidnou cestu prosluněným ránem, do kterého neprostupná mlha vstoupila velmi nevybíravě.

Reklama
Článek je zařazen v: ranní mlha, ranní mlhy, podzim, nebezpečí na cestách, bezpečnost dopravy, Velká Británie, provoz na silnicích, nehoda na silnici, nehody na silnicích, nebezpečí mlh, řetězová nehoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama