Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Které značky aut milují rappeři nejvíc? Analýza jejich textů mluví jasně!

Lehce bizarní, ale vcelku zajímavá britská studie analyzovala písničky slavných hip-hoperů a rapperů, aby zjistila, jakou automobilovou značku muzikanti zmiňují nejčastěji. Tipnete si vítěze?
Vydáno: 31.08.2017
Které značky aut milují rappeři nejvíc? Analýza jejich textů mluví jasně!
Které značky aut milují rappeři nejvíc? Analýza jejich textů mluví jasně! Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Některé studie jsou přínosné, jiné alespoň zajímavé a některé vás donutí se zamyslet nad tím, jestli nejsou náhodou jen vtipem. Právě do poslední kategorie podle nás patří ta, o které si dnes řekneme. Na svědomí ji má renomovaná společnost Bloomberg, kterou zajímalo, jaké auto si nejčastěji berou do úst slavní hudebníci. Minimálně pro automobilky to nicméně může být užitečná informace.

Luxusní auta i alkohol

Pro potřeby výzkumu propátral texty všech skladeb, které se probojovaly do TOP 100 žebříčku Billboard od května 2014 do května 2017. Bylo toho hodně, ale asi nijak zvlášť nepřekvapí, že muzikanti si nejčastěji vzpomněli na to nejluxusnější, co ve světě automobilů existuje. Proto se na prvním místě umístila značka Rolls-Royce. Druhé se umístilo Ferrari, následováno Porsche, Chevroletem, Lamborghini, Cadillacem, značkou Mercedes-Benz a Bentley.

A nešlo jen o to. Tam, kde jsou drahá auta, sličná děvčata a dostatek peněz, jsou i další luxusní značky. Proto v textech nejčastěji bodoval luxusní koňak Hennessy, hodinky zastoupila značka Rolex a o klid na duši se v textech, a asi nejen tam, staral Xanax. J Ne vždy asi šlo jen o osobní preference jednotlivých hudebníků. Společnosti totiž moc dobře ví, že co jakýmkoliv způsobem zmíní světová celebrita, bude se prodávat takřka samo. Ovšem zrovna třeba u Rolls-Royce si takovou formu propagaci ani neumíme představit. I když, kdo ví…

Článek je zařazen v: hudba , Rolls-Roéyce , hip-hop , Rolls-Royce , studie , Mercedes-Benz , průzkum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama