Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Autopunk

Král sleeperů. 30 let starý Golf s výkonem přes 1000 koní!

Pokud patříte mezi pravé petrolheady, společnost Boba Motoring vám s vysokou pravděpodobností něco říká. Jde totiž o německou firmu, která se specializuje na přestavby koncernových aut a vyrábí z nich naprosté šílenosti.
Vydáno: 09.10.2017
VW Golf Mk1 Boba Motoring

Nejnovější projekt Boba Motoring se opírá o nenápadnou karoserii Volkswagenu Golf první generace. Ten však ve svých útrobách ukrývá brutální dvoulitrový čtyřválec, který je díky extrémním modifikacím schopen vyprodukovat více než tisícovku koní.

Nejrychlejší čtyřválec

Přičtěte si k tomu v podstatě holou karoserii s rámem a dvěma odlehčenými sedadly, nekompromisní pohon všech kol a extrémně široká kola, díky kterým je Golf schopen nevídaných věcí, a máte vůz, z jehož dynamiky člověku spadne brada. Golf Mk1 od Boba Motoring je dokonce tak rychlý, že jde o nejrychlejší vůz se čtyřválcovým motorem v Německu.

Stovku totiž zvládne tak rychle, že ji na závodech ve sprintu nikdo raději ani neměřil. Zajímavější jsou totiž až vyšší čísla. Zrychlení mezi 100 a 200 km/h Golfu zabere přesně 3,33 sekundy a za dalších 7 sekund jede 300 km/h. Není proto divu, že na trati, která měří 800 metrů, dosáhne nenápadný Golf rychlosti 308 km/h a danou vzdálenost překoná v čase 17,85 sekundy.

Jen se zahříval

A víte, co je na tom všem nejlepší? Že umí být ještě rychlejší. Zmiňovaná dynamika byla totiž dosažena v zahřívacím nastavení na 940 koní, kdy se Golf teprve rozjížděl. Pokusu, při kterém by naplno využil svůj potenciál, totiž zabránila olejová skvrna od jiného vozu a celé závody byly předčasně ukončeny. Lze tedy očekávat, že se v budoucnu dočkáme ještě lepšího času.

Reklama
Článek je zařazen v: Boba Motoring, Motoring, Golf 1, Golf Mk1, Golf Turbo, sprint, čtyřválec, závod ve sprintu, sprint na čtvrt míle, sprint na půl míle, sprint na jednu míli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama