Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Král sleeperů. 30 let starý Golf s výkonem přes 1000 koní!

Pokud patříte mezi pravé petrolheady, společnost Boba Motoring vám s vysokou pravděpodobností něco říká. Jde totiž o německou firmu, která se specializuje na přestavby koncernových aut a vyrábí z nich naprosté šílenosti.
Vydáno: 09.10.2017
VW Golf Mk1 Boba Motoring
VW Golf Mk1 Boba Motoring Autor: Boba Motoring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejnovější projekt Boba Motoring se opírá o nenápadnou karoserii Volkswagenu Golf první generace. Ten však ve svých útrobách ukrývá brutální dvoulitrový čtyřválec, který je díky extrémním modifikacím schopen vyprodukovat více než tisícovku koní.

Nejrychlejší čtyřválec

Přičtěte si k tomu v podstatě holou karoserii s rámem a dvěma odlehčenými sedadly, nekompromisní pohon všech kol a extrémně široká kola, díky kterým je Golf schopen nevídaných věcí, a máte vůz, z jehož dynamiky člověku spadne brada. Golf Mk1 od Boba Motoring je dokonce tak rychlý, že jde o nejrychlejší vůz se čtyřválcovým motorem v Německu.

Stovku totiž zvládne tak rychle, že ji na závodech ve sprintu nikdo raději ani neměřil. Zajímavější jsou totiž až vyšší čísla. Zrychlení mezi 100 a 200 km/h Golfu zabere přesně 3,33 sekundy a za dalších 7 sekund jede 300 km/h. Není proto divu, že na trati, která měří 800 metrů, dosáhne nenápadný Golf rychlosti 308 km/h a danou vzdálenost překoná v čase 17,85 sekundy.

Jen se zahříval

A víte, co je na tom všem nejlepší? Že umí být ještě rychlejší. Zmiňovaná dynamika byla totiž dosažena v zahřívacím nastavení na 940 koní, kdy se Golf teprve rozjížděl. Pokusu, při kterém by naplno využil svůj potenciál, totiž zabránila olejová skvrna od jiného vozu a celé závody byly předčasně ukončeny. Lze tedy očekávat, že se v budoucnu dočkáme ještě lepšího času.

Článek je zařazen v: Boba Motoring , Motoring , Golf 1 , Golf Mk1 , Golf Turbo , sprint , čtyřválec , závod ve sprintu , sprint na čtvrt míle , sprint na půl míle , sprint na jednu míli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama