Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Kdo byl rychlejší – Leon CUPRA, nebo oštěp Báry Špotákové?

Seat Leon CUPRA - vůz o výkonu 300 koňských sil, poměřil své síly s Barborou Špotákovou, olympijskou vítězkou a držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem.
Vydáno: 05.02.2018
Seat v souboji s Bárou Špotákovou
Seat v souboji s Bárou Špotákovou Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seat Leon CUPRA drží dva rekordy na německém závodním okruhu Severní smyčka Nürburgringu, který má délku 21 kilometrů a 73 zatáček. V roce 2014 se na něm stal nejrychlejším kompaktním sportovním vozem s pohonem předních kol a o rok později stanovil nejlepší čas mezi rodinnými vozidly ve svém segmentu. Na druhé straně Barbora Špotáková je současnou držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem. Po překonání evropského rekordu na Olympijských hrách 2008 v Pekingu přepsala v témže roce výkonem 72,28 metru světový rekord na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu.

Kdo byl tedy rychlejší?

Dějištěm souboje, jehož účastníci měli tři pokusy, se stal stadion Fotbalové asociace České republiky. A kdo z nich byl rychlejší?

Zatímco řidič vozu spouští motor 2.0 TSI o výkonu 300 k, Barbora se připravuje na hod. „Musím mít úplně prázdnou mysl, abych se mohla soustředit na své tělo. Soustředím se na bod na druhém konci stadionu a představuji si, jak k němu házím svůj oštěp,“ vysvětluje Bára před soubojem.

Seat v souboji s Bárou Špotákovou
Seat v souboji s Bárou Špotákovou
Seat

Vítěz byl stanoven po třech pokusech

Hned po startovním výstřelu zrychlil Seat Leon CUPRA z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. S tímto výkonem byl rychlejší než Barbory první hod oštěpem. Při druhém pokusu opustil oštěp ruku oštěpařky rychlostí sedm metrů za sekundu, téměř nepostřehnutelně letěl přes celý stadion a překonal automobil. Ve třetím a posledním pokusu nedokázal oštěp vozidlo předstihnout, přestože letěl vzduchem rychlostí 90 km/h. Nakonec byl tedy vyhlášen vítězem Seat Leon CUPRA.

Co je rychlejší ? Cupra, nebo oštěp?
Co je rychlejší ? Cupra, nebo oštěp?
Článek je zařazen v: SEAT , Leon Cupra , souboj , Barbora Špotáková , oštěp , Automobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama