Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Je to vůbec možné? Polský autobusák vjel na přejezd a zůstal stát

Neuvěřitelná kombinace lidské hlouposti a zmatkování stála za nehodou autobusu a vlaku kousek od polského letiště Varšava-Modlin. Jen shodou náhod se nikomu nic nestalo. Bylo to ale o fous.
Vydáno: 04.10.2017
Polský autobusák vjel na přejezd a zůstal stát
Polský autobusák vjel na přejezd a zůstal stát Autor: Łódzki Rejestrator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nějak nerozumíme tomu, jak se vlastně něco takového může stát. Jak je možné, že někdo, obzvlášť pak profesionální šofér, přehlédne jak světelnou signalizaci, tak padající závory na železničním přejezdu? A to není v případě dnešního videa to nejpodivnější. Nejvíce nás asi zaráží reakce řidiče, který na přejezd vjel. On tam totiž zůstal stát a chvíli to vypadalo, že to ani nebude nijak řešit.

Když tedy vystoupil, jen zmateně koukal na to, co se děje a ani se nijak výrazně nesnažil alespoň dostat cestující z autobusu pryč. Ti naštěstí začali nakonec vystupovat sami. Řidič se ještě pokusil mávat na blížící se Pendolino, ale jeho strojvedoucí neměl jedinou šanci zastavit. Naštěstí autobus zůstal na kolejích stát jen malou částí, a tak se o něj vlak „jen“ otřel. I tak šlo ale ve výsledku o velmi nebezpečnou situaci, za kterou by šofér autobusu měl nést plnou zodpovědnost.

Jde to vůbec chápat?

V případě, že by šlo o ojedinělý případ, byli bychom asi schopni zmatkářské chování řidič pochopit. Ale toto se děje zjevně všude a bohužel poměrně často. I na našem území se stalo několik podobných, dokonce vážnějších nehod. Nejsme schopni pochopit, že ten, kdo takto hloupě vjede na přejezd, prostě zastaví a nejspíš má pocit, že závory jsou zeď. Jak je možné, že opravdu tolik šoférů ani nenapadne závory buď projet, nebo si je třeba spolujezdcem nechat zvednout?

Co vy si o tom myslíte? A stalo se vám někdy, že byste si nevšimli signalizace u přejezdu? Viděli jste někdy někoho, kdo uvízl na přejezdu? Dejte nám vědět v komentářích na facebooku!

Článek je zařazen v: železniční přejezd , nehoda , autobus , řidič autobusu , profesionální řidič , vlak , Pendolino
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama