Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Jako trampolína! Tahle Lada má nejhorší tlumiče světa

Tlumiče nejsou v autě jen proto, aby posádce zajišťovaly pohodlnou jízdu. Ještě důležitější je, že spolu s pružinami pomáhají udržet auto stabilní a zajišťují co nejlepší kontakt kol s vozovkou pro dobrou ovladatelnost. Když takový podvozek selže, auto je neřiditelné i v minimální rychlosti.
Vydáno: 12.10.2017
Na východ od Maďarska je Lada s přehledem nejrozšířenější značkou.
Na východ od Maďarska je Lada s přehledem nejrozšířenější značkou. Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Víte, jak třeba v bazaru poznáte auto se špatnými tlumiči? Když mu prudce zatlačíte na kufr nebo na kapotu, místo jednoho zhoupnutí se karoserie rozhoupe opakovaně a delší dobu trvá, než je opět stabilní a nehybná. Opravdu extrémní ukázku tohoto pravidla předvedl ruský řidič staré Lady, která toho už zjevně pamatuje opravdu hodně a tamní silnice k ní nebyly zrovna milosrdné.

I malé výmoly a nerovnosti tohle auto dokáží rozhoupat doslova jako trampolínu a posádka si musí připadat jako na létajícím koberci při turbulencích. I po zastavení se Lada ještě dlouho houpá a nadskakuje, jako by snad ani žádné tlumiče neměla a kola byla s karoserií spojená jen vytahanými pérky. V některých chvílích sebou auto ovšem mlátí tak razantně, že za všeho nejvíc připomíná klokana.

Tohle jsme vážně ještě neviděli...

Článek je zařazen v: špatné tlumiče , Lada , ruské silnice , nejhorší podvozek , zničené tlumiče
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama