Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Jak se couvá s Lamborghini Diablo? Praktické to není

Extrémní design, skvělá technika a styl, který bere dech i dnes. To je stručný popis Lamborghini Diablo. Tohle auto je ve své šílenosti dokonalé, ale právě pro své tvary také lehce nepraktické. Třeba takové couvání je celkem problém.
Vydáno: 03.10.2017
Jak se couvá s Lamborghini Diablo? Praktické to není
Jak se couvá s Lamborghini Diablo? Praktické to není Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Diablo je stále velký pojem. Důkazem budiž fakt, že si ho jako hlavní hvězdu do svého videoklipu vybrala i kapela Jamiroquai. Jenomže ačkoliv tohle auto vypadá skvěle ve videu nebo na závodní trati, běžný život s ním není tak úplně jednoduchý. Nejde ani tak o výkon dvanáctiválce, který Diablo pohání silou 530 koní. Jde spíše o ty skvostné tvary auta. Své by o tom mohli vyprávět i majitelé modelu Counach, ze kterého Diablo vychází.

Obě tato Lamborghini dostala do vínku tvary, které sice skvěle vypadají, ale kvůli nim se s autem špatně manévruje na jakoukoliv stranu, tedy pokud se nebavíme o jízdě vpřed. I když je fakt, od nás už víte, že s ním není lehké vykouzlit třeba také „obyčejný“ drift.  Podle videa to ale vypadá, že hlavně couvání je opravdu velký problém. Z auta prostě není vidět a jakékoliv poškození třeba o obrubník by znamenalo škodu ve výši, o které se snad ani raději nemluví. Jenomže designéři Lamborghini to měli vymyšlené. Tedy, alespoň tomu chceme věřit.

V případě couvání s Diablem nebo Countachem je prostě potřeba otevřít dveře, sednout si na práh auta a takto se pokusit couvat. Zní to hodně jednoduše, ale následující video vám ukáže, že to taková legrace není.

Své o tom ví i James May a Jeremy Clarkson, kteří si takové couvání s modelem Countach vyzkoušeli na vlastní kůži. Jeremy tento manévr zkoušel jen ve studiu, ale James měl tohle skvělé Lamborghini na test a rozhodl se, že zkusí zaparkovat mezi dvě auta. Jeho počínání můžete sledovat na druhém videu zhruba v čase 5:09.

 

Článek je zařazen v: Lamborghini Countach , Lamborghini Diablo , top Gear , coouvání , couvání , Jeremy Clarkson , James May , Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama