Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Hipík na steroidech. Kupte si brouka s motorem ze Subaru WRX STI

Volkswagen Brouk je sympaticky kulaté a už mnoho desetiletí oblíbené stylové auto, které ale rozhodně není rychlé. Tedy alespoň se základními motory. Když do něj ale nasoukáte ryze sportovní agregát s turbem, začnou se dít věci...
Vydáno: 07.08.2017
Klasický VW Beetle ze 60. let s motorem Subaru.
Klasický VW Beetle ze 60. let s motorem Subaru. Autor: ebay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen Beetle z roku 1965 je automobilová klasika, skoro by se až chtělo říct kýč. Vyhledávaná stylovka dává jasně najevo, že její majitel nikam nepospíchá a rozhodně si na silnici nepotřebuje nic dokazovat. Však také tento vůz ve verzi z první poloviny 60. let poháněl pouze malý, vzduchem chlazený motor o objemu 1,2 litru a výkonu kolem 40 koní. A právě takové auto posloužilo jako základ radikální přestavby.

Subrouk STI

Na serveru eBay je aktuálně k mání upravený Beetle z roku 1965, kterému se pod zadní kapotu nastěhoval známý motor EJ25 ze Subaru WRX STI. Plochý boxer o objemu 2,5 litru má nejen skvělý výkon 300 koní, ale díky své konstrukci také v těsném brouku nezabírá příliš místa a navíc má poměrně nízké těžiště. Pro daný účel je tedy jako dělaný. Podle majitele je navíc celé auto přestavěné do posledního šroubku, aby si s takovým výkonem poradilo - uvnitř dokonce najdete ochranný rám.

Současný vlastník auto koupil v roce 2004, kdy začal s náročnou přestavbou. Svou současnou podobu nicméně vůz získal až v roce 2013 a od té doby najezdil pouze 1000 mil, je tedy ve skvělém stavu. V době psaní článku zbýval do konce aukce už jediný den a cena se z původní tisícovky dolarů vyšplhala až na více než 20 tisíc dolarů, tedy přes 450 tisíc korun. Nový majitel si ale bezpochyby užije spoustu zábavy.

Článek je zařazen v: Volkswagen Brouk , Volkswagen Beetle , tuning , Subaru WRX STI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama