Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Harley-Davidson Street Rod drží světový rekord v gumování

Motocykl Harley-Davidson Street Rod a první oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy, Maciek DOP Belinski si připsali společný úspěch.
Vydáno: 30.05.2018
Harley-Davidson rekord v gumování pneumatik
Harley-Davidson rekord v gumování pneumatik Autor: Harley-Davidson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V rámci kaskadérské show STUNT STORY, která se uskutečnila v polském Řešově se stal motocykl H-D držitelem Guinnessova světového rekordu v gumování pneumatik a dokázal, že může skvěle sloužit i v kaskadérských službách.

Maciek DOP Belinski, který je vyhledávaným kaskadérem a jehož kousky mají možnost zhlédnout i diváci filmových pláten, se na akci STUNT STORY představil na motocyklu H-D Street Rod. A zároveň si s ním hned připsal Guinnessův světový rekord v gumování pneumatik. Rekord, který měl do té doby hodnotu 3 700 metrů a kterého bylo navíc dosaženo na motocyklu vyšší kubatury (1  200 cm3), Maciek prodloužil na neuvěřitelných 4 500 metrů. Nový rekord byl zároveň detailně překontrolován, schválen a zapsán týmem Guinnessovy knihy rekordů.

 „Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, ve které se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a která byla po dobu mého pokusu o světový rekord uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kteří se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér.

Rekord si Maciek DOP Belinski připsal na klasickém sériovém motocyklu, který nebyl nijak upraven, a dokonce neměl ani pevnější pneumatiky oproti běžnému modelu. I tato skutečnost musela být detailně prověřena. Bylo k tomu využito jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly dokonce i záběry infračervené kamery, které prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu.

 

Rekord v gumování s moto
Rekord v gumování s moto
Článek je zařazen v: Harley-Davidson , Harley-Davidson Street Rod , motocykl , rekord , gumování pneumatik , Guinnessův světový rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama