Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Dokonalý model Veyronu 1:8 stojí statisíce. Má funkční světla i interiér

Pokud milujete auta, určitě máte doma alespoň jeden zmenšený model od své oblíbené značky. Nejčastěji jde o malá autíčka v poměru k originálu třeba 1:43, ti majetnější se pak mohou chlubit i kousky v rozměru 1:24 nebo 1:18. I v této oblasti však existuje luxusní svět drahých exkluzivních modelů.
Vydáno: 25.08.2017
Bugatti Veyron v exkluzivní edici Vitesse.
Bugatti Veyron v exkluzivní edici Vitesse. Autor: Bugatti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezi specialisty na mimořádně kvalitní zmenšené modely auty patří i společnost Amalgam. Tentokrát si jako předobraz vybrala někdejší nejrychlejší auto planety se šestnáctiválcem o výkonu tisíc koní - Bugatti Veyron. Navíc jde o provedení Grand Sport Vitesse s otevřenou střechou a výkonem zvýšeným na 1200 koní, které se díky naměřené rychlosti přes 408 km/h stalo oficiálně nejrychlejším produkčním kabrioletem světa.

Na stovku zrychlí Grand Sport Vitesse za 2,6 sekundy, na dvoustovku za 7,1 sekundy a na třístovku za 16 sekund. A podle oficiálních údajů má spotřebu ve městě 37,2 litru... Takový mimořádný stroj si bezpochyby zaslouží také mimořádný model.

Ruční práce, originální plány

V podstatě jde o to nejlepší, co je ve světě modelů k mání. Dokonale přesné plány na tvorbu modelu poskytla přímo automobilka Bugatti podle skutečného auta a vývoj zmenšeniny trval asi 3000 hodin. Ruční výroba jediného kusu pak zabere přibližně 310 hodin řemeslné práce. Všechna vnější světla včetně blinkrů jsou funkční a věrná originálu, vůz má plně osvětlený interiér i se všemi přístroji a funkční je také zadní přítlačné křídlo.

Taková kvalita samozřejmě něco stojí. V tomto případě je to 15 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přes 330 tisíc korun. Za to sice můžete mít opravdové auto, takovým by ale cílová skupina tohoto modelu asi stejně jezdit nechtěla.

Článek je zařazen v: Bugatti Veyron Vitesse , model auta , autíčko , modelářství
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama