Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Děsivé záběry z nehody ve 200 km/h. I tohle se dá přežít

Jakmile sednete do auta, jste jednou nohou v pořádném průšvihu, kterému se říká nehoda. Ten průšvih může být o to větší, o co jedete rychleji. A na závodním okruhu se jezdí zatraceně rychle.
Vydáno: 11.10.2017
Děsivé záběry z nehody ve 200 km/h
Děsivé záběry z nehody ve 200 km/h Autor: Cr-Elect Croiselet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dopravní nehody se prostě stávají. Díky vymoženostem současných vozidel, která jsou nacpaná armádou asistentů a pomocníků, se naštěstí i na první pohled vážná nehoda dá přežít. Problém ovšem nastane, když jedete už tak rychle, že se po vylétnutí ze silnice můžete maximálně tak modlit. Mluvíme o rychlosti asi 200 km/h, kterou jel řidič Audi RS3 a při které havaroval.

Zrádná křižovatka

Vše se odehrálo na bývalém závodním městském okruhu Chimay Street Circuit v Belgii. Mezi lety 1929 až 1972 se zde jezdilo Grand Prix, ale pro nebezpečnost místa zde byly automobilové závody nakonec zrušeny. Posléze zde proběhlo několik motocyklových závodů a dnes se zde setkávají různí automobiloví nadšenci. Trať je krásná, ale je potřeba ji znát a respektovat její dopravní značky.

Právě na to dojel řidič Audi, který si ve vysoké rychlosti vychutnával dlouhou rovinku městského okruhu, kterou ukončila mírná zatáčka. Tu sice řidič zvládl, ale kvůli své neznalosti nečekal, že za ní je velká křižovatka opatřená stopkou. I kdyby měl vůz závodní brzdy, neměl jedinou šanci s touto situací něco udělat. Křižovatkou doslova proletěl rovně a s autem skončil v blízkém lesíku.

I z videa je patrné, že náraz to byl opravdu extrémní. Jeho sílu pak ukazuje i to, co z auta zbylo. A ačkoliv nevěříme na nějaké nadpřirozeno, tady si opravdu andělé strážní museli dát velkou práci.

Článek je zařazen v: Audi RS3 , Audi , nehoda , vysoká rychlost , křižovatka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama