Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Autopunk

Čím by jezdily postavy ze Hry o trůny? Podívejte se!

Výběr auta hodně vypovídá o tom, jací jsme a jak chceme, aby nás vidělo okolí. Ať už jde o barvu, značku, model nebo velikost. Jaké auto by s ohledem na svoje postavení a povahu vybraly seriálové postavy ze Hry o trůny jako královna Cersei Lannister nebo divoká Daenerys Targaryen?
Vydáno: 18.09.2017
Pro královskou rodinu ze Hry o trůny jedině Rolls-Royce Phantom.
Pro královskou rodinu ze Hry o trůny jedině Rolls-Royce Phantom. Autor: Javier Oquendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Autorem propracovaných a krásně zpracovaných obrázků je nezávislý grafický designér jménem Javier Oquendo. Auta se mu přitom do světa Hry o trůny podařilo zasadit až překvapivě nenásilně. Výběr samotných modelů už je ale samozřejmě k diskuzi a přesně to také Javier nejspíš zamýšlel.

Naprosto přesně se podle nás trefil v případě královny Cersei, které obrovský Roll-Royce Phantom ve zlatých a rudých barvách Lannisterů dokonale sluší. Neméně působivý je také hybridní McLaren P1 LM, silniční verze okruhového speciálu, jehož dračí rysy jsme si pořádně uvědomili až nyní. Osmiválec se dvěma turby a celkový výkon rovných 1000 koní jsou jistě dostatečné parametry i pro ambiciózní matku draků Daenerys Targaryen.

Těžká volba

Jinde už bychom však nejspíš volili odlišně. Jaguar F-Type je pro mladou Aryu Stark možná až příliš těžkotonážní sporťák, hbitá Toyota GT86 by podle nás odvedla lepší službu. Stejně tak Robertu Baratheonovi by spíše než ultimativní Ferrari F12tdf slušelo nějaké mamutí SUV, třeba v podobě opulentně brutálního Mercedesu-AMG GLE 63.

A co další postavy, které zatím své auto nedostaly? Třeba takový John Snow by podle nás určitě ocenil trochu staromódní, ale mimořádně efektivní čtyřkolku od Subaru v podobě WRX STI, které se na sněhu jen tak neztratí. Fantazie se pak přímo rozbíhá v případě zakrslého Tyriona Lannistera. Měl by nafasovat spíš Smarta od Brabusu, nebo radši Fiestu ST? Řekněte nám, jaká auta byste vybrali vy!

Článek je zařazen v: Hra o trůny , Game of Thrones , McLaren P1 LM , Rolls-Royce Phantom , Jaguar F-Type , Ferrari F12 TDF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama