Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
V Británii otestovali hybrid Toyota C-HR v třeskutém mrazu
Tým britské Toyoty po dobu 24 hodin mrazil crossover Toyota C-HR Hybrid při teplotě - 20 stupňů Celsia a systematicky ho přitom poléval vodou. Díky tomu se automobil pokryl silnou vrstvou ledu.
12.1.2018
Toyota_C-HR-test zima

I přesto byl hybridní crossover schopen bez problému vyjet z chladírny vlastní silou. Po výjezdu z chladírny začal led tát.

Redaktor časopisu Cars.com otestoval Prius čtvrté generace, který má stejnou platformu a hybridní pohon jako Toyota C-HR. Vůz s celoročními továrními pneumatikami se na zasněžené cestě při nízkých teplotách choval jako každé jiné auto s pohonem předních kol. Hybridní soustava bez zaváhání zvládla startování vozidla po mrazivé noci (-9,4 oC), kdy ranní teplota stoupla na -6 oC. Za těchto podmínek se nejprve spustil benzinový motor, který dodal teplo klimatizaci.

Jak zdůrazňuje portál HowStuffWorks.com, vlastníci hybridů nemusí mít obavy o fungování trakční baterie při velmi nízkých teplotách. Toyota i další výrobci hybridů zaručují bezproblémové startování a jízdu automobilem poháněným spalovacím motorem a elektromotorem až do teploty -30 oC.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama