Ve čtvrtek od 20:15 na Prima COOL

Víte, kolik na vás vydělávají radary? Ta částka je dechberoucí

Radar pro měření rychlosti Foto: Radar pro měření rychlostiFoto: Internet Archive

Radarů, které měří rychlost, stále přibývá. S tím také rostou částky, které putují z našich kapes. Ve Velké Británii nedávno proběhl průzkum, který spočítal, kolik řidiči zaplatí za jeden rok na pokutách při překročení rychlosti.

Nutno říct, že do tohoto průzkumu byly započítány jen ty radary, které jsou na hlavních tazích a zároveň jde o jen průměrná čísla. I tak jsou ty částky opravdu až neuvěřitelné. Ten vůbec nejvýdělečnější britský radar je umístěn na silnici A1 v hrabství Lincolnshire. Za jediný rok odhalil více než 6000 řidičů, kteří více či méně překročili maximální povolenou rychlost. Průměrně tak za den vydělal v přepočtu asi 51 000 Kč. Za rok to pak bylo v přepočtu neuvěřitelných 18 milionů korun. A to je jen jeden radar!

Ale ani ostatní velmi „úspěšné“ radary nejsou úplně pozadu. Vyznamenal se i ten, který je umístěný na silnici M180 u River Trent. Tomu se během jediného roku podařilo vybrat v přepočtu 18 088 500 Kč. Třetí velmi výdělečný radar se nachází na silnici M25 u Londýna. Jemu se podařilo vybrat v přepočtu 16 693 500 Kč. Na čtvrtém místě se umístil radar, který měří rychlost taktéž na silnici M25. Ten nasbíral pokuty za celkem 11 572 300 Kč a na pátém místě je radar na silnici A12 u města Stratford St. Mary, který vybral 9 467 400 Kč. Mimochodem, není to poprvé, kdy se ukázalo, že některé britské radary vybírají až nezvyklé množství pokut. O jednom jsme vám před nedávnem říkali.

Článek

Měření rychlosti vydělává městům miliony. Foto:

Lovec řidičů. Jediný radar vybral 50 milionů za půl roku

Chcete podpořit své město? Jezděte rychle! Díky radarům lze totiž v krátké době vydělat miliony. Absolutní rekordman dokonce zvládne z řidičů vytahat skoro 100 milionů...

Bylo by jistě velmi zajímavé, kdyby byly podobné statistiky zveřejněny i pro radary z našich silnic. Nejspíš bychom se ale dobrali podobného výsledku, tedy toho, že radar je velmi výdělečná záležitost.

Porovnání povinného ručení
 
1 074 Kč
Porovnat Více informací

reklama

Líbí se vám autosalon?

Pak nám to dejte vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte přístup k nejnovějším informacím, fotkám a videím o pořadu!