Ve čtvrtek od 20:15 na Prima COOL

Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony

Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony  Foto: Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony Foto: Antiques Roadshow

Automobilové aukce jsou dnes naprosto běžné a prodávají se na nich automobilové skvosty v hodnotě milionů. Jedna taková aukce se chystá, ale hlavní hvězdou není tak úplně normální auto, ale malý angličák.

Jde o modýlek s názvem Beach Bomb, který vyrobila společnost HotWheels. Jde vlastně o miniaturu Volkswagenu Bus, kterému nechybí dvě surfařská prkna. Vyroben byl  v roce 1969 pro vystřelovací autodráhu, jenomže se zjistilo, že je příliš těžký a při jízdě se převrací.

HotWheels nechalo vyrobit několik prototypů, ale ani jeden se nepodařilo odladit tak, aby v autodráze fungoval. Proto se model do konečné výroby nakonec vůbec nedostal. Ale jeden kousek z těch několika prototypů zůstal na světě. Stalo se tak díky bývalému zaměstnanci společnosti Mattel, která tato autíčka produkovala.

Modýlek Busu věnoval tehdy svému malému synovi s tím, že určitě někdy bude cenné a ať si ho dobře schová. Ten tak učinil, a když ho před pár dny nabídl do aukce, nestačil se divit. Podle aukčního domu Antiques Roadshow se jeho cena bude pohybovat mezi 2,5 a 3,7 miliony korun. Ale záleží na těch, kteří budou přihazovat. Cena možná ještě poroste.

Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony  Foto:
Porovnání povinného ručení
 
1 074 Kč
Porovnat Více informací

reklama

Líbí se vám autosalon?

Pak nám to dejte vědět kliknutím na tlačítko "To se mi líbí" a získejte přístup k nejnovějším informacím, fotkám a videím o pořadu!