Novinky
Zájem o Kodiaq je enormní. Chybějí zadní sedačky
Škoda Auto je údajně zaskočena velkým zájmem o nový Kodiaq. Výroba jede na plné obrátky a dodavatelé nestíhají navyšovat výrobu některých dílů.
6.6.2017
Výroba Škody Kodiaq

Standardně sjíždějí z výrobní linky nová auta připravená k předání zákazníkovi, tedy kompletní. Ale protože je o nová SUV velký zájem, dodavatel sedadel nestíhá držet stejně vysoké tempo, které nastolily výrobní linky Škoda Auto. A tak automobilce nezbývá nic jiného než auta poskládat tak, jak může nejlépe, a odstavit je na parkoviště, kde budou čekat na dodání chybějících dílů.

Například časopis Škodovácký odborář pro server iDnes.cz uvedl, že komplikace stále trápí zpoždění dodávek dílů pro vůz Kodiaq, o který je mezi zákazníky enormní zájem.

Abychom vám přiblížili, co znamená nečekaná oblíbenost modelu Kodiaq. Nejlépe to popíše asi fakt, že škodovka denně vyrobí o 300 těchto vozů více než byl původní výrobní plán. I tak si někteří zákazníci počkají i řadu měsíců, což je prý způsobeno i tím, že většina lidí si Kodiaq v konfigurátoru vybírá přesně podle svých představ, a to do posledního detailu. Dokonce prý se jen tak nestane, aby z linky sjely dva modely Kodiaq ve stejné specifikaci.

Speciální odstavné parkoviště jen pro Kodiaq

Ačkoliv by Škoda Auto mohla dodavatele za chybějící dodávky zlobit, prý není důvod. K výpadku totiž došlo vlivem právě skokově navýšené kapacity výroby, s čím nemohl dodavatel vůbec nic udělat. Zatím tedy vyrobená auta bez sedaček postupně putují na odstavné parkoviště v Lysé nad Labem, kde vyčkávají na svůj díl.

Jakmile přijde, auta se na kamionu odvezou zpět do Kvasin, kde budou dodělána a následně poslána k zákazníkům. I takto složitě vypadající logistické řešení je pro Škodovku levnější, než kdyby omezila výrobu. Navíc automobilce jiné řešení nezbývá, protože nikde jinde než v Lysé není dostatečně velké odstavné parkoviště, kam by se všechna ta rozpracovaná auta vešla.