Novinky
Žádný Hyundai. Tímhle jezdí do terénu policie v USA
Jaké je nejlepší policejní auto? Takové, které je nejen dostatečně rychlé na silnici a nezastavitelné v terénu, ale zároveň budí také náležitý respekt. Přesně takový je Ford F-150 Police Responder, který automobilka začne nabízet americkým policistům letos na podzim.
21.7.2017
Policejní verze Fordu F-150 se nebojí ani terénu.

Jak je patrné na první pohled, Ford F-150 Police Responder pro modelový rok 2018 je velký americký pickup se vším všudy. Díky šestiválci EcoBoost o objemu 3,5 litru má výkon 375 koní a točivý moment 636 Nm, dostal desetistupňovou automatickou převodovku a samozřejmě pohon všech kol. Jedná se o provedení SuperCrew se čtveřicí dveří a vůz tak uveze nejvíc pasažérů a nákladu a utáhne nejtěžší přívěs ze všech policejních vozů v univerzální kategorii Pursuit.

Policejní provedení má oproti sériovému modelu výkonnější brzdy, upravenou přední nápravu, výkonný alternátor, ochranné pláty pod podvozkem nebo tažné zařízení schopné utáhnout až 3175 kilogramů. Vnitřek je především funkční a snadno udržovatelný, zajímavostí ale je, že přední sedadla se nedají probodnout. Raději nechceme přemýšlet, na základě jakých zkušeností tuto vychytávku americká policie využívá...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama