Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Začala stavba Ferrari Landu
Ve Španělsku začala stavba zábavního parku, který se bude líbit všem fanouškům značky Ferrari. Bude celý v červené a bude mít ve znaku vzpínajícího se oře… Ano, jde o Ferrari Land.
10.6.2015
Ferrari Land_

Nedaleko Barcelony je zábavní park PortAventura. Jde o jeden z největších a nejlépe vydělávajících zábavních parků Evropy a možná i světa. Jen si vezměte – sám park má čtyři čtyřhvězdičkové a jeden pětihvězdičkový hotel o celkové kapacitě 2100 lůžek.

A právě tady se sešel majitel parku Arturo Mas-Sardá s prezidentem Katalánska Atrurem Masem, šéfem Ferrari F1 týmu Maurizio Arrivabenem a týmovým jezdcem Sebastianem Vettelem. Všichni si svorně poklepali na základní kámen, připili si na zdar celé konstrukce a dílo započalo.

Ferrari Land Foto:

Park bude zaměřený na rodiny s dětmi, ale i na opravdové fanoušky Ferrari. Jen si představte, že tu bude postavený speciální vertikální akcelerátor. Půjde o simulátor přetížení, jaké zažívají piloti F1. Zvláštní horská dráha o úvrati ve výšce 112 metrů dokáže s lidmi zrychlit z 0 na 180 km/h stejně, jako formule. Zvládne to za 5 sekund, což znamená přetížení 1,35 G.

Konstrukce by měla být hotova už v roce 2016 a vzápětí po nějakých dodělávkách by měl být park otevřen.

Ferrari Land Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama