Novinky
Všichni jí chválí, nikdo nekupuje. Alfa Romeo Giulia se neprodává
Půvabná Italka chtěla zaútočit na nejvyšší prodejní příčky a vytřít zrak německým konkurentům. Předpoklady k tomu rozhodně má. Prodejní čísla ze Spojených států ale ukazují, že happy end se nejspíš konat nebude.
21.6.2017
Alfa Romeo Giulia Veloce

Těžko říct, co středně velkému sedanu s velkým sebevědomím a zajímavým designem chybí k tomu, aby si jej lidé v zámoří kupovali. Přitom na našich silnicích Giulia není zrovna ojedinělým úkazem. Samozřejmě, že jich denně nepotkáte 12 do tuctu, běžný řidič ale s jistotou ví, jak taková Alfa vypadá.

V souvislosti s USA se však s trochou nadsázky dá říci, že zde Giulii nikdo nikdy neviděl. Od počátku roku se na tamním trhu totiž prodalo jen 2482 kusů. A to je vzhledem k potenciálu trhu s více než 320 miliony obyvatel skutečný propadák. Připomeňme si, že v Evropě se jen za duben letošního roku prodalo 2751 Giulií.

Konkurence se prodává desetkát lépe

Informace serveru Cars.com hovoří o skutečnosti, že v aktuální nabídce amerických dealerů je stále 2200 skladových Giulií. O italskou krásku tak zjevně není zájem, ani když je ihned k mání. Pro porovnání - nejúspěšnějšího Mercedesu třídy C se v USA od počátku roku prodalo 35 436 kusů, Audi A4 15 378 kusů a BMW řady 3 má na kontě 22 547 kusů. O konkurenty je tak v průměru více než desetinásobný zájem.

Přitom vše začínalo velmi nadějně, vzpomeňme si třeba na smršť v Číně. Tam se prvních 350 kusů Giulie vyprodalo za 33 sekund! Šlo od edici Milano (obdobu Veloce) určenou výhradně pro tamní trh. Tak snad si Amerika z Číny vezme příklad. V opačném případě je totiž hodně pravděpodobné, že zde za pár let bude tato nedoceněná Alfa pěkně vzácným zbožím.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama