Novinky
Volvo chce šlápnout na kuří oko luxusním značkám
Od té doby, co se Volvo přesunulo ze Švédska na východ, jede jak šinkazen. Takový nárůst prodejů nevykázala žádná jiná značka a má být ještě lépe. Příklady: Superluxusní XC90 a nové S90 a S100.
15.4.2015
Volvo Concept Universe 1

Začneme tím, co už je. Na uatosalonu v Šanghaji mají čínští návštěvnící možnost obdivovat nové Volvo XC90 v nejvyšší výbavě. Jmenuje se Excellence a má jen dvě řady sedadel. Ta zadní je navíc posunutá vzad do kufru a rozdělená, takže jde vyloženě o čtyřmístný automobuil. Co z toho plyne? Místo pro nohy na zadních sedadlech jak v luxusní prodloužené limuzíně.

 Sedadla jsou vyhřívaná i odvětrávaná. Ze středového tunelu vyjíždí stolečky. V nabídce je integrovaný speciální mutimediální systém, který ještě vylepšil zvuk Bowers & Wilkins tím, že přidal jeden reproduktor. Klimatizace navíc má čističku vzduchu s ionizátorem. Auto má větší pneumatiky, ale také speciální akustický syntetizátor PNCS pro potlačení okolního hluku.

A co motor? Pravděpodobně T8 Twin Engine, tedy hybrid se 400 koňmi.

Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum I.
Volvo XC90 D5 AWD Drive-E Momentum II.

 

S80 je málo

Volvo také plánuje povýšit sedan S80 na něco ještě lepšího. Nová generace bude S90 a má odříznout dost zákazníků modelům Audi A6, BMW 5 nebo Jaguar XF. Vycházet by mělo z konceptu Universe, který vidíme ve fotogalerii.

 

Komu je to málo, prý se plánuje ještě větší a ještě lepší verze S100. Ta už má mít v hledáčku Audi A8, BMW 7 nebo Jaguar XJ. A motory? Opět jen čtyřválce. Třeba opět výše zmíněný T8 Twin Engine. A jak expert Pepa zkonstatoval z testu XC90, čtyřválec vozu vůbec, ale vůbec nevadí.