Novinky
Volkswagen svolává přes 280 000 Passatů a modelů CC
Poslední dobou je to jedna svolávací akce za druhou. Automobilka Volkswagen nyní musí povolat do servisu přesně 280 915 vozidel, u kterých může zlobit palivová pumpa. Problémy se týkají primárně amerického a čínského trhu, v některých případech však může jít i o vozy jezdící po našich silnicích. O co přesně jde?
31.8.2017
VW Passat CC 2009

Na problém s palivovou pumpou přišli Číňané, což samo o sobě může vzhledem ke kvalitě tamní produkce působit celkem vtipně. Volkswagen v reakci na to musí každopádně svolat všechny Passaty a modely CC, které byly určeny pro severoamerický trh a mají v sobě zážehový čtyřválec, jež vadnou řídicí jednotku palivové pumpy hostí.

Problém se tedy týká vozů Volkswagen CC vyráběných mezi roky 2009 až 2016, klasického Passatu vyráběného v letech 2006 až 2010 a Passatu Wagon (u nás Variant) produkovaného v tentýž letech. Je dále vysoce pravděpodobné, že svolávací akce proběhne v následujících měsících také v Číně, protože i zde se nachází spousta kusů Passatu, jež byly původně určeny pro severoamerický trh.

Jednoduchá výměna

Volkswagen říká, že nejde o vážný problém. Inkriminovaným vozům totiž nehrozí nic jiného, než že přijdou o dodávku paliva a zastaví. Nekteré elektrické komponenty v řídicím modulu palivové pumpy totiž mohou v důsledku mechanického namáhání selhat. A právě to vede k přerušení dodávky paliva. Automobilka tento problém řeší nejjednodušeji, jak může. A sice kompletní výměnou palivového čerpadla i včetně přilehlých komponent, které do vozů dodá od jiného výrobce.

Může se zdát, že co je za oceánem, se nás netýká. V České republice však jezdí spousta Passatů dovezených z USA i Kanady, protože je v tamních končinách seženete o mnoho levněji. Takže až budete hledat ojetý Passat nebo model CC, myslete na to. Naftových aut se naštěstí nic podobného netýká a kupříkladu s modelem CC může být i příjemné svezení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama