Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Volkswagen Golf za 4,1 milionu korun
Kolik byste byli ochotni dát za Volkswagen Golf? Ano. Vás, kteří nemáte rádi VW a říkáte nic, samozřejmě také slyšíme. Ale vy ostatní? Vy, kteří byste byli ochotni o golfíku uvažovat. Půl milionu? Šest set? Milion? A co takhle víc než čtyři miliony?
19.5.2015
Oettinger 500R - Obrázek 4

Třeba to někdo dá. Vždyť nejde jen tak o nějaký Volkswagen Golf. Pod kapotou samozřejmě není žádná dvanáctistovka nebo tříválec. Ba dokonce tomu bylo málo i to nejlepší, co VW nabízí v tovární úpravě – čtyřválec s výkonem 221 kW. Tady je pětiválec o objemu 2,5 litru z Audi RS3 s výkonem 381 kW a točivým momentem 680 N.m.

Ale aby to nebylo všechno. Auto je od základu přestavěné. Tak například rozvor náprav je prodloužen z 2637 mm (Golf R) na 2646 mm. Šířka je o 100 mm větší. Je nové vodní chlazení, jsou originál dělané dva výfuky, je tu pohon všech kol s upraveným sportovním diferenciálem, je komplet nová brzdová soustava.

 

Tak už věříte, že tohle auto, které postavila firma Oettinger a má název R500 může stát tolik? Ne? Tak to jsme vám ještě neřekli, že auto je schopné jet přes 300 km/h a na stovku to dá pod čtyři sekundy. A komu je to málo, tak prý dokáže firma z motoru vydolovat ještě víc. Prý až 550 kW!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama