Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Volkswagen Arteon jde do prodeje. Prohlédněte si fotky i konfigurátor
Volkswagen je na svou elegantní novinku velmi pyšný. Však jde také o auto, které na českém trhu pod milion korun nekoupíte. Oficiální uvedení na trh automobilka doprovodila také velkou novou fotogalerií.
2.6.2017
Volkswagen Arteon jde do prodeje

Volkswagen Arteon je velmi elegantní limuzínou, která ale více než designem zaujme hlavně svými technologiemi a různými asistenty, kterých je plná. Jen namátkou zmíníme systém Emergency Assist 2.0, který spojuje řadu asistentů od adaptivního tempomatu po parkovací asistent. Pokud z nějakého důvodu přestanete řídit, systém zasáhne, upozorní vás nejprve zvukem a následně jemným klepnutím do brzd. Pokud nezareagujete, vůz pustí výstražné blinkry a zajede ke kraji.

Ovšem chytrý počítačový mozek myslí i na to, že se vám může něco stát v prostředním pruhu na dálnici. Arteon je pak schopen sám zastavit a zároveň ještě automaticky přejet do pravého krajního pruhu. Takové pomocníky bychom rádi viděli ve všech autech. A jistě by je ocenil i řidič toho před pár dny nabouraného policejního BWW i8. :)

Šestice motorizací a tři stupně výbavy

Arteon na trh přijíždí v základu se zážehovým čtyřválcem 1.5 TSI Evo s vypínáním poloviny válců, který nabídne výkon 150 koní. Prostřední benzinový dvoulitr nabídne výkon 190 koní a benzinový vrchol znamená 2.0 TSI s 280 koňmi.

I dieselové agregáty jsou tři. Všechny mají objem rovné dva litry, přičemž nejslabší nabídne výkon 150 koní a lze ho spárovat jak s manuální, tak automatickou převodovkou. Silnější nabídne 190 koní a umí pracovat už i s pohonem všech kol. Vrcholem je dvoulitrové biturbo, které nabídne výkon 240 koní a pevnou spolupráci s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.

A co za to? No, Arteon rozhodně není z levného kraje. Nejlevněji vyjde verze 2.0 TDI v nejnižší výbavě s poetickým názvem Arteon. Tady si budete muset připravit 1 007 900 Kč. Pokud si v konfigurátoru zvolíte Arteon v nejvyšší výbavě R-line, přidáte dvoulitrové TSI, sedmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol 4Motion, vyšplhá se cena na 1 332 900 Kč. To je ale maximum, které za novinku ze stáje VW můžete dát. R-Line pak nabídne 18" kola z lehkých slitin "Sebtring", zadní LED světlomety s dynamickým odbočovacím světlem, titanově černý strop a mnoho dalšího. Konfigurátor a kompletní ceník naleznete zde. A ještě dodáme, že tou novou barvou je ta báječná zlatá, kterou možná znáte ze současná generace modelu Golf. Pro Arteon ji ale automobilka lehce upravila a zvýraznila všechny její přednosti. :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama