Novinky
Ultimátní superkombík. Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo
Jen před pár měsíci představilo Porsche zbrusu novou Panameru kombi, která vychází z konceptu Sport Turismo představeného v roce 2012. Autu to nesmírně sluší a jezdí úplně stejně dobře jako klasická Panamera, zda však přijde i nejvýkonnější verze s brutálním výkonem 680 koní, to dosud jasné nebylo.
29.9.2017, Martin Müller
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo

Porsche konečně rozkrylo karty a zatímco samotní představitelé automobilky ještě minulý týden tvrdili, že bude záležet na poptávce veřejnosti po hypersilném kombi, auto už ve skutečnosti bylo dávno hotové. Ve vší slávě tak nyní konečně můžeme přivítat nejvýkonnější a dost možná také nejrychlejší sériově vyráběné kombi luxusní třídy všech dob. Jeho výkon je neskutečný a samotná jízdní dynamika rovněž.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo v sobě totiž kombinuje dvojitě přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec s výkonem 550 koní a elektrickou hybridní soustavu, která sama o sobě dává dalších 130 koní. To znamená, že výstup celkové soustavy činí úctyhodných 680 koní a 850 Nm, přičemž druhé maximum je dostupné v celém otáčkovém rozmezí. To znamená, že z 0 na 100 km/h vyrazí toto luxusní kombi už za 3,4 sekundy, a sprint mezi rychlostmi 100 a 200 km/h mu nezabere déle než 8,3 sekundy.

Dokonalé gétéčko

Přidejte si k tomu aktivní aerodynamiku, reálnou spotřebu nepřesahující 8 litrů na 100 kilometrů a máte stroj jako stvořený k mezikontinentálnímu cestování. Nový vrchol modelové řady Panamera je navíc schopen čistě na elektřinu urazit až 50 kilometrů, díky čemuž se ho chystané poplatky za vjezd do některých velkoměst vůbec netýkají.

Zadarmo to ale samozřejmě nebude. Ačkoliv cena prozatím nebyla zveřejněna, rozdíl mezi klasickou Panamerou a modelem Sport Turismo je 130 000 Kč. To znamená, že na model Turbo S E-Hybrid Sport Turismo budete potřebovat nejméně 5 650 000 Kč. Ale proč ne, za tolik pohodlí a dynamiky. Je to přece Porsche.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama