Novinky
Tom Hanks má nové auto. Nejluxusnější Maluch historie dostal od Poláků
Známý herec loni na podzim zveřejnil na Twitteru několik fotek, kde pózoval s Polskim Fiatem 126p. To samozřejmě Poláky chytlo za srdce a uspořádali bláznivou sbírku, kdy se Hanksovi na autíčko složili a zaplatili i dopravu. Auto pak navíc vylepšil známý úpravce a výsledek je fenomenální.
13.7.2017
Polski Fiat 126p Hanks

Nebývá časté, aby si některá z hollywoodských hvězd oblíbila vůz, jehož výroba počala v zemích východního bloku. Navíc auto, o kterém i u nás v Československu kolovala spousta vtipů. Znáte například ten, jak nový majitel předvádí Malucha svému známému? Nastartuje, při zběsilém rozjezdu s vozem na místě vykrouží několik efektních koleček a teprve pak vyrazí vpřed. Známý ohroměně zírá. To nebylo schválně, vysvětluje majitel. Do dveří jsem si přivřel pampelišku a auto stonek nedokázalo přetrhnout, tak jsem jí musel ukroutit…

O Hanksově románku s Maluchem jsme psali už na podzim. Na Twitteru tehdy vyznal lásku slavnému Fiatu 126p, jeho polští fanouškové se proto na jednoho složili a rozhodli se ho poslat do Ameriky. Nakonec však vše nabralo ještě zajímavější směr...

Tom Hanks se svým Maluchem
Tom Hanks se svým Maluchem
Twitter: Tom Hanks

Luxusní Maluch pomohl dětem

Hercova obliba je tedy vskutku unikátní. Notabene když si uvědomíme, že jde o autíčko, které vzniklo s cílem přesunout obyvatele Polska z jízdních kol za volant. Maluch, česky “mrňous”, se totiž vyráběl mnohem více v Polsku než v domovské Itálii. Výroba auta s kořeny v první polovině 70. let skončila až v roce 2000 a v Polsku jich vzniklo celkem 3,3 milionu.

Co Hankse přimělo k tomu, aby si podobné vozítko pořídil, netroufáme odhadovat. Jeho láska k Maluchovi však nezůstala bez odezvy a reakce přišla samozřejmě z Polska. Monika Jaskólska, která žije ve městě, kde byla majoritní část Maluchů produkována, již léta sbírá charitativní prostředky pro tamní pediatrickou nemocnici. V Hanksově lásce tak okamžitě spatřila příležitost a zorganizovala charitativní akci, v rámci které byl hercovi zrestaurován jeden z prvních Maluchů.

O proměnu celého auta se postarala renomovaná společnost Carlex Design, která se úpravami a vylepšováním interiérů zabývá již dlouhá léta. V rámci projektu tak vznikl nejunikátnější a zároveň nejluxusnější Maluch všech dob. Vůz nyní v rámci páteční charitativní akce, které se zúčastnily tisíce lidí i početná řádka historických Maluchů, vybral cenné prostředky pro Bielsko-Białskou pediatrickou nemocnici a nyní již čeká, až si jej slavný herec převezme. Nejluxusnějším Maluchem na světě bychom také nepohrdli!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama