Novinky
Tohle je oficiálně nová Škoda Superb
Škoda Auto konečně oficiálně odhalila alespoň dva nákresy nové generace vozu Škoda Superb. Jestli bude vypadat alespoň z poloviny tak dobře, jak je na nákresech, pak se třese šesté místo v prodejích v Evropě.
22.12.2014
Škoda Superb nákres 1

Zatímco nyní je Superb hodně usedlý vůz, nová generace bude výrazně dynamická. Nová vlajková loď značky dostala výrazné tvary studie Škoda VisionC a nové, dynamicky tvarované proporce. Elegantní linie podtrhuje i mírně klesající profil střechy.

S novou generací postoupila Škoda Superb na horní hranici automobilové střední třídy. Třetí novodobá generace má značce i modelu získat nové skupiny zákazníků. V polovině února bude mít nová Škoda Superb svou světovou premiéru v Praze. Na počátku března bude vůz představen na autosalonu v Ženevě. Zahájení prodeje je plánováno na polovinu roku 2015.

Škoda Superb nákres 2
Škoda Superb nákres 2
Škoda Auto

A co ještě o autě víme? Tak třeba, že nedostane vidlicový šestiválec, stejně jako nejsilnější turbodiesel bi-turbo, který má VW Passat. Tady se maximálně umístí dvoulitr s klasickým přeplňováním a s výkonem 140 kW. Nejsilnějším agregátem tak bude přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Naopak nejslabší jednotkou bude nafťák 1.6 TDI s výkonem 88 kW, který bude pracovat i v derivátu Greenline. V dalších letech by pak měl přijít i hybridní model.

 

Také víme, že auto je skoro o pět centimetrů širší a o tři centimetry delší. Rozvor kol ale narostl o osm centimetrů. Stejně tak je nad plnohodnotným kolem větší zavazadelník, který nemá 595, ale ohromujících 625 litrů, a to nad plnohodnotnou rezervou! Tady se ještě zastavíme u víka kufru – dvojité otevírání už tady nenajdete. Je to pouze poctivý liftback.