Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Tohle je nový hilux pro Evropu. Toyota jej udělala zase o kus lepší
Podoba nejnovější verze Toyoty Hilux je už nějakou dobu známa, ale jak bude vypadat pro Evropu, bylo dosud tajemstvím.
23.9.2015
Toyota Hilux 2016.

Teď konečně Toyota nový evropský hilux odhalila a můžeme říci, že vypadá téměř stejně jako základní globální model nové generace tohoto legendárního offroadu. Maska chladiče je sportovnější, světla mají integrované denní LED světla. Výrazným prvkem jsou i robustní kola, která se budou nabízet v 17 a 18palcovém provedení. Navíc hilux dostane další barevné odstíny karosérie. K dosavadním pěti základním přibudou ještě Volcano Red, Orange Spice a Hydro Blue.

Co se týče interiéru, tak ten nabídne oproti předchůdci více prostoru, lepší materiály, sedmipalcový displej a novou přístrojovou desku. Nový je ale také volant a systém vytápění a klimatizace. Zlepšení najdeme i v nákladovém prostoru, prodloužil se totiž o 10 cm na 1,544 m. Celý vůz pak dostal do vínku i o 20 procent vyšší tuhost v krutu, lepší systém odpružení a utáhne úctyhodných 2,3 t.

Na výběr bude ze čtyř pohonných jednotek. Jednak to bude starý známý diesel 2,5 l D-4D o výkonu 75 kW, pak to budou další dva diesely, 2,4 l D-4D s 110 kW a 2,8 l D-4D se 130 kW. Nebude chybět ani benzínový motor, konkrétně jde o čtyřválec 2,7 l se 122 kW. Podle motorizace pak si bude možné vybrat šestistupňový manuál nebo ručně řazenou převodovku o stejném počtu stupňů. Standardem je pohon zadních kol, za příplatek bude k mání přiřaditelný pohon všech kol a redukce. Z asistentů zmiňme například aktivní kontrolu trakce A-TRC, asistent jízdy z kopce DAC a nebo třeba asistent startování a rozjezdu do kopce HAC.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama