Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Tenhle velký pick-up není z Ameriky. Udělal jej Renault a bude se vyrábět
Velké pickupy jsou typické pro Spojené státy, ale své příznivce si našly i jinde ve světě. Například většina japonských automobilek je má ve svém portfoliu.
7.9.2015
Renault Alaskan.

V Evropě velkých pickupů či offroadů s otevřenou ložnou plochou zase tolik nejezdí, natož aby se zde vyráběly. To platí snad ještě více o Francii. Přesto právě tam vznikl koncept Alaskan, který na svět přivedla automobilka Renault. Jde o předobraz budoucího vozu pro volný čas, ale i pracovní použití, přičemž nosnost činí jednu tunu.

Velikostně i koncepcí připomíná model Navara od partnerského Nissanu, a nejspíš z něj také alaskan dostane technický základ. Design ovšem odpovídá nejnovějšímu pojetí francouzské automobilky, ladí tedy například s novým espacem nebo talismanem. Pod kapotou by se měl nacházet zcela nový diesel o objemu 2,3 l se dvěma turbodmychadly. Ten prý bude zanedlouho pohánět i některé užitkové renaulty.

Renault chce se sériovou podobou alaskanu prorazit po celém světě, tedy půjde o další globální model. Ovšem sériová podoba se představí až někdy příští rok. Je však jisté, že bude mít stejné pojetí i rozměry, jako má koncept, jen přibude více provedení a nejspíš i další pohonné jednotky. Alaskan má být totiž nejen vozem pro volné chvíle, ale také pro každodenní použití. Proto také má jedenadvacetipalcová kola. Bude vhodný například pro expedice, ale i práci v obtížnějším terénu, nicméně klasický tažný kůň pro francouzského zemědělce či vinaře se z něj asi nestane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama