Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Tady pozor! Mapa nebezpečných míst na českých silnicích
Podle aktuální mapy nebezpečných míst je na českých silnicích 62 vysoce rizikových úseků. V minulých třech letech se na nich odehrálo 142 vážných nehod.
13.10.2015
Auta po vážné nehodě

Nejrizikovějším místem v Česku byl v letech 2012 až 2014 sjezd ze silnice E65 za vsí Bezděčín jižně od Mladé Boleslavi, respektive křižovatka, která tuto komunikaci propojuje se silnicí I/16. Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu dopravních nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění nebo úmrtí. Sestavila jej pojišťovna Allianz, jejíž Automapa vychází z údajů policejní databáze dopravních nehod.

V posledních třech letech se na tomto místě v katastru obce Nepřevázka staly čtyři vážné nehody s jedním úmrtím a čtyřmi těžkými zraněními. Celkem však šlo o 12 havárií různého stupně závažnosti. Následuje nebezpečný úsek v katastru Chomutova. Na silnici I/13 mezi Chomutovem a Jirkovem se v letech 2012 až 2014 stalo celkem 11 nehod, z toho čtyři vážné. Třetím nejkritičtějším místem je silnice I/43 v okrese Blansko. V pozvolné zatáčce v katastru obce Krhov se ve zkoumaném období staly tři vážné nehody a šest nehod celkem.

Nejvíc se bourá za sucha v Ústeckém kraji

Z hlediska regionů si v posledních letech nejhůř vede Ústecký kraj. Z dvaceti nejnebezpečnějších míst pod něj spadá každé páté a hned dvě jsou v první desítce. Po třech "zářezech" ve smutném seznamu mají kraje Středočeský a Královéhradecký, dvě vysoce kritická místa najdete v Jihomoravském a Jihočeském kraji. Oddechnout si naopak mohou řidič z Libereckého a Karlovarského kraje, kde není ani jedno z dvaceti nejhorších míst.

Podle statistiky se převážná většina nehod stala za zdánlivě ideálních podmínek - ve dne, na suché silnici a vinou střízlivého řidiče. "Tyto charakteristiky se dlouhodobě nemění," říká dopravní expert Jaroslav Heinrich ze společnosti HBH projekt, která se na vzniku Allianz Automapy podílí.

V osmi nebezpečných lokalitách se všechny nehody nebo převážná většina z nich stala o víkendu. Rizikovost noční jízdy se naopak v souvislosti s konkrétními lokalitami nepotvrdila. Jen na třech místech se všechny nebo alespoň polovina havárií stala v nočních hodinách.

Mapu včetně všech statistik si můžete prohlédnout na těchto stránkách.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama