Novinky
Superlevný pick-up bude
Pokud čekáte na pořádný levný a užitkový pick-up, který by se hodil do terénu, možná chvíli počkejte s vybíráním. Vypadá to, že Dacia přece jen ten pick-up bude mít.
31.10.2014
Dacia Oroch - Obrázek 6

Na autosalonu v Sao Paulu se objevil koncept Dacia Duster Oroch. Má sice logo Renaultu, ale jméno rumunské značky. Vůz má čtyřmístnou karoserii s ložnou plochou. A protože jde o koncept, má i spoustu zajímavých vychytávek, jako je třeba dvojice zpětných kamer, panoramatické okno nebo nosič na kitesurfové desky.

A proč jsme na začátku byli tak smělí a dovolili si předpokládat, že Dacia opravdu vyrobí sériový pick-up? To proto, že tohle není první pick-up od Dacie, který je k vidění. Už i oficiálně se ví, že v Rumunsku se prohání několik testovacích vozidel.

 

 

Navíc u tiskové zprávy k Orochu stojí, že v jižní Americe se ročně mezi užitkovými vozy prodá 75
% pick-upů a Renault hodlá tento trend zachytit. Tak v příštích letech chce nabídnout zákazníkům minimálně dva takové vozy. A že nezůstane jen u jihoamerického trhu, to je asi jasné. Na východ od nás bude po takovém voze jistě také velký hlad. A u nás? Schválně, kdo z vás by za rozumnou cenu tohle auto chtěl?