Novinky
Sporťák, který nepotřebuje řidiče
Představte si, že si koupíte sporťák a on to bude elektromobil. Už tohle je trochu zvláštní. A teď to ještě vyhrotíme. Ten sporťák se bude umět řídit sám. Je to na hlavu, co?
26.5.2015
Audi R8 e-tron piloted driving concept

No jo, jenže to vypadá, že je to skutečnost. Na CES Asia představilo Audi nový koncept. Jde o udi R8 e-tron. Standardní auto, standardní motor – elektromotor s výkonem 340 kW a točivým momentem 920 N.m. Auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Na jedno nabití je teoretický dojezd až 450 km/h.

Proč o autě, které už dávno známe, tak píšeme? Protože součástí vozu s názvem Audi R8 e-tron piloted driving concept je hromada senzorů – laserových, ultrazvukových, optických… Celek prostě dá tolik informací, že auto může jet zcela bez zásahu řidiče. Nevěříte? Tak to byste měli. Vždyť v Americe na jiném CESu se objevilo Audi A7, které jelo s novináři na palubě pěkně dlouhou štreku bez jejich zásahu. Takže jeho techniku stačilo implantovat do sporťáku a… Co na to říkáte? Zdá se vám to jako dobrý nápad?