Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Škodovka představila tajemný nový Superb
Jen hrstka novinářů mohla nejen zhlédnout, ale také se projet novým Superbem. Samozřejmě, že Autosalon byl u toho.
12.12.2014
Nová Škoda Superb

Škoda pozvala novináře na hranice mezi Španělskem a Portugalskem, aby jim ukázala novou generaci modelu Superb. Na pořadu byly jízdy se zamaskovaným modelem i pohled na auto bez maskování, tentokrát ale už za zavřenými dveřmi. Focení a točení zakázáno. A když je povoleno, tak s tak přísnými pravidly, jako u CIA.

Náš štáb byl u toho. Točil, co mohl. A samozřejmě vám to přinese ve speciální reportáži, která bude respektovat přání výrobce o datu prvního možného zveřejnění. Takže se nechte překvapit.

Nová Škoda Superb Foto:

A co jsme se dozvěděli? Třeba to, že auto je skoro o pět centimetrů širší a o tři centimetry delší. Rozvor kol ale narostl o osm centimetrů. Stejně tak je nad plnohodnotným kolem větší zavazadelník, který nemá 595, ale ohromujících 625 litrů, a to nad plnohodnotnou rezervou! Tady se ještě zastavíme u víka kufru – dvojité otevírání už tady nenajdete. Je to pouze poctivý liftback.

Passat si drží exkluzivitu

Ano, Volkswagen se snaží z Passatu udělat přece jen o něco luxusnější zboží, a tak Superb nedostane vrcholný nafťák 2.0 Bi-TDI se 176 kW. Tady se maximálně umístí dvoulitr s klasickým přeplňováním a s výkonem 140 kW. Nejsilnějším agregátem tak bude přeplňovaný benzínový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 206 kW. Naopak nejslabší jednotkou bude nafťák 1.6 TDI s výkonem 88 kW, který bude pracovat i v derivátu Greenline.

Nová Škoda Superb Foto:

A co ještě prozradíme? Třeba to, že auto bude mít spousty možností IT přenosů. Že bude podporovat i datové přenosy LTE nebo že v přihrádce bude bezdrátová nabíječka na mobily.

Víc vám zatím neřekneme, to si necháme na reportáž.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama