Novinky
Škoda Superb Coupe. Chceme ji?
V dávných dobách, ještě dlouho předtím, než se Škoda stala dceřinnou automobilkou Volkswagenu, jsme v naší zemi vyráběli velká kupé. Doba si takové vozy žádala a za jejich eleganci byli lidé schopni tučně zaplatit. Chtěli bychom ale taková kupé i dnes?
2.10.2017
Škoda Superb Coupe

V současnosti se veškerá budoucí produkce točí kolem hybridů, elektromobility, a co se týče karoserií, trh se zajímá hlavně o SUV. Škoda Auto tak s úspěchem produkuje nové modely Kodiaq a Karoq a v plánu jsou i další SUV. Ale elegantní kupé na bází vlajkové lodi Superb? To v nabídce chybí. Přitom taková Škoda 1101 Tudor (od anglického two-door), která nedávno oslavila sedmdesátku, bývala opravdu působivým vozem.

Audi má přece také model A5 a mnozí další výrobci rovněž. Pravda, jde především o ty prémiové. A automobilky včetně Škody mají jistě dobře spočítané, jaký model dává smysl vyrábět - proč zatěžovat už tak přetížené linky a utrácet za vývoj něčeho, co si koupí pár nadšenců, když můžou továrny chrlit populární SUV. Počítačový mág a grafik Laszlo Nemeth přesto neváhal a vytvořil studii elegantní Škody Superb s pouze jedním párem dveří. Změny oproti standardní verzi Superbu jsou přitom minimální a vytvořit podobný vůz by jistě nebylo složité.

Elegantní kupé chybí

Představa relativně levného a přitom velkého kupé od Škody se vrací pravidelně, naposledy se podobná vize objevila asi před rokem a kdysi se o voze údajně skutečně uvažovalo. Pokud by koncern Volkswagen stvoření podobného modelu dovolil, jistě by nešlo pouze o výstřel do prázdna. Možnost pořídit si stejně velké, avšak levnější kupé v porovnání s Audi A5 (navíc s koncernovou kvalitou) by se jistě zamlouvala nejen fanouškům značky, ale také všem, kteří se v současnosti musí dívat zcela neevropským směrem. A třeba by na chvíli zanikla i ta mánie okolo vozů SUV.

Ale nejspíš jsou to všechno stejně jenom fantazie...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama