Novinky
Škoda má Volkswagenu vyrobit nové SUV pro Jižní Ameriku
Portfolio české automobilky by mohlo rozšířit další malé SUV, tentokrát s označením Tharu. Nebude však dostupné v Evropě a na kapotě zřejmě vůbec neponese českou značku. Informace přinesla brazilská média.
10.8.2017
Škoda Karoq na písčité pláži.

Volkswagen si v Brazílii nechal zaregistrovat nový název Tharu, který by měl patřit novému modelu z kategorie menších SUV. Vůz určený pro země Jižní Ameriky se bude zřejmě vyrábět v Argentině, jeho vývoj však podle Borise Feldmana z brazilského AutoPapo má probíhat v České republice. Volkswagen si zřejmě nechá levný vůz navrhnout u Škody a bude tedy sdílet i mladoboleslavskou techniku.

Technologie by měl Tharu sdílet především s novým Karoqem, respektive by mohlo jít o jeho přepracovanou lokální verzi vyvinutou a vyráběnou s nižšími náklady. S ohledem na potřeby jihoamerického trhu totiž musí být vůz především prostorný a velmi levný, s čímž by si právě Škoda měla dobře poradit.

Jižní Amerika láká

Pod kapotou česko-německo-argentinského SUV se téměř jistě objeví motor 1.4 TSI o výkonu 112 kW, který se vyrábí v brazilském Sao Paulu. Možné je i využití nového koncernového motoru o objemu 1,5 litru s vypínáním válců, který nabízí stejný výkon, je ale úspornější, účinnější a kultivovanější. Namísto u nás obvyklé dvouspojky DSG bude motor spojený s jednoduchým šestistupňovým Tiptronicem.

Jihoamerický trh je pro automobilky v posledních letech velice lákavý a často zde představují scpeiální i zcela unikátní verze svých modelů. Jen před pár dny jsme psali například o povedeném pickupu na bázi Dacie Duster nebo malém Volkswagenu Saviero.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama