Novinky
Škoda má nového designéra. Oliver Stefani dal tvář Volkswagenům
Po Jozefu Kabaňovi, který v únoru odešel do BMW, přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti Škoda Auto Oliver Stefani. Třiapadesátiletý nástupce je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů.
2.8.2017
Oliver Stefani, nový šéfdesignér Škody, s jedním ze svých výtvorů.

Oliver Stefani nastoupil do koncernu Volkswagen už před 15 lety, v roce 2002. Rozhodující měrou se podílel na vývoji modelů up!, Polo, Jetta, Tiguan, současné generace modelu Golf nebo speciálních showcarů rodiny ID. Informace o jeho přestupu do české automobilky přišla skoro přesně půl roku po nečekaném odchodu Jozefa Kabaně.

​„Design značky ŠKODA se v uplynulých letech velmi dobře rozvíjel. Nedávno jsme nový výrazný designový jazyk přenesli také na naše modely SUV. S Oliverem Stefanim nyní zahajujeme další fázi rozvoje. Naše auta navrhne a povede do éry digitalizace a elektrifikace výroby vozů ještě emocionálněji. Oliver Stefani má velký kreativní potenciál. Těším se na spolupráci,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Nový šéfdesignér značky Škoda absolvoval studium designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně. Vedle toho pracoval tři roky v Design Center Europe ve španělském Sitgesu. „Jsem přesvědčen, že Oliver Stefani bude dále důsledně rozvíjet nový designový jazyk značky Škoda a úspěšně ho pozvedne na další úroveň. Díky svým dovednostem zákazníky značky Škoda budoucími modely nadchne. Ke značce Škoda se hodí,“ dodal Christian Strube, člen představenstva za oblast technického vývoje.