Novinky
Škoda bude vyrábět hybridy. Už plánuje přestavbu haly
Škoda Auto podala žádost o stavební povolení na rozšíření a úpravy haly M13 a úpravu přiléhající infrastruktury. Co je na tom zvláštního? Už v žádosti se píše, že zde chce stavět plug-in hybridy.
14.11.2014
Škoda už představila koncept elektromobilu

S informací přišel první server iDnes. Ten poukázal na veřejnou žádost o stavební povolení, která by měla upravit továrnu v Mladé Boleslavi. Jde o první krok k výrobě PHEV, tedy Plug-in Hybrid Electric Vehicles. V plánu je, aby první vozy vyjížděly z brány v roce 2016.

To, jestli Škoda bude skutečně tyto vozy vyrábět, se dosud nikdo z firmy nepřiznal. Ani o čistých elektromobilech se zatím nikdo byť jen slůvkem nezmínil. Je to součást koncernové taktiky. Bohužel, ta je dost flexibilní. Nebylo tedy vždy jisté, zda všechny značky dostanou koncernový hybridní pohon. Ale jak to vypadá, nová Škoda Superb bude skutečně prvním mladoboleslavským hybridem a následovat ji bude Octavia. Jak už bylo několikrát řečeno, základem je zážehová čtrnáctistovka o výkonu 115 kW doplněná o elektromotory. Pokud půjde o stejné technické parametry, jaké představil Passat GTE, pak bude 160 kW výsledného výkonu solidní porcí. Passat prý s tím umí jezdit pod dva litry benzínu na 100 km. Nutno ovšem podotknout, že předtím musí celý den stát v nabíječce a auto musí jet na vzduchovém polštáři. Reálná spotřeba by ale i tak měla být na tuto třídu velmi fascinující.