Novinky
Šest minut s Walterem Röhrlem za volantem Porsche
Bývalý rallyový závodník Walter Röhrl je Jezdec století. Je to oficiální titul, který mu přiřknuli hlasující. A tenhle PAN řidič usedl za volant Porsche 911 GT3. Podívejte se.
28.5.2015
Walter Röhrl

Tohle video není žádná akční podívaná. Není to nic tak dramatického, efektního, bláznivého jako třeba v podání Kena Blocka. Tohle je pěkně nudná jízda po okruhu. Za volantem Walter Röhrl. Několikanásobný šampion v rallye, vítěz mnoha dalších závodů, jako je Pikes Peak, DTM…

Takže je jasné, že nikdo jiný za volantem tohoto vozu nemůže být zajímavější. Ani Mika Häkkinen by nás nezajímal tolik. Walter Röhrl je prostě legenda, která vyhrávala svá první vítězství, když tátové dnešních mistrů ještě lítali po ulicích na tříkolkách.

Podívejte se, jak řídí mistr. Podívejte se, jak vypadá pokerface. Jen si ještě koutkem pusy pískat nějakou pěknou písničku a bylo by to úplné. A to má v ruce auto, které točí 8800 otáček, má 493 koní a na stovku zrychlí za 3,3 sekundy. Jenže Walter Röhrl je muž, který 41 let jezdí na plný plyn. A nějaké to GT3 mu nemůže zrychlit tep. Ostatně se v současné době věnuje právě značce Porsche, kde dělá jakéhosi testovacího jezdce honoris causa a výjimečným zákazníkům ukazuje, jak se s vozy má jezdit.