Novinky
Šejkové zase utráceli. Policie v Dubaji má další superfáro
Dubajská policie je známá tím, že provozuje nejdražší policejní autopark na světě. Nejenže je v něm nejdražší auto světa, druhé nejdražší auto světa a i třetí nejdražší auto světa. Ale za nimi je dlouhá řada dalších skvělých vozů. Nově je to i Lexus.
6.2.2015
Policejní Lexus v Dubaji

A není to žádný obyčejný Lexus. Je to model RC F, tedy auto, které má velmi, ale velmi krátce po premiéře. Takže tohle auto muselo být připravováno pro svou náročnou službu u dubajské policie už v době, když ještě nebylo oficiálně světu představeno.

A co že to dostali do garáží za auto? Ve srovnání s Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Aston Martinem One-77, Ferrari FF nebo Mercedes-Benzem SLS je to jen taková hračka z automobilového trhu. Vždyť má pouze vidlicový osmiválec o objemu pět litrů s výkonem mrzkých 348 kW. Na stovku zrychlí za 4,4 sekundy a maximálka ani zdaleka nevidí třístovku. Jen 273 km/h je dost málo na dubajské silnice.

 

Doporučujeme se podívat na video, kde daná nejvyšší šarže (nevíme, kdo to je, ale zcela očividně je to dostatečně vysoký potentát) s knírkem pod nosem s kamennou tváří nejdřív okoukne terénní Toyotu a pak se znuděným výrazem přistoupí i k Lexusu. Ten znuděný pohled je vševypovídající.