Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Rozum místo vášně? Alfa Romeo Giulia má dostat 350 hybridních koní
Slavná italská automobilka, u které odjakživa hrají prim především emoce a design, se hybridním pohonům dlouho vyhýbala. V blízké budoucnosti by se to ale mělo změnit. Průkopnicí prý bude Guilia, do jejíž nabídky brzy přibude verze s výkonem 350 koní.
14.11.2017, Martin Müller
Alfa Romeo Giulia QV drift

Před několika dny ze zákulisí automobilky Alfa Romeo vyplula na svět informace, že brzy dorazí inovovaná Giulia s dvoulitrovým čtyřválcem, která v zajímavém balení přiveze až 350 koní výkonu. Blíže specifikované detaily sice prozatím nevíme, ovšem stačí uvažovat. A jedna a jedna jsou přece dvě.

Jednoduchá matematika

Buďto Italové kompletně překopou stávající nabídku a nabídnou mezičlánek mezi skvělou Giulií Veloce a fenomenálním supersportovním sedanem Giulia Qudrifoglio Verde, anebo bude nové, 350koňové provedení pojato úplně jinak. A právě tato skutečnost se zdá být tou nejpravděpodobnější.

Pak ale vyvstává otázka. Jelikož je dvoulitrový motor s výkonem 350 koní ověřenou informací, museli by se Italové buď odhodlat a pohonnou jednotku výrazně předělat, nebo k ní přidají elektřinu. V případě prostého nadopování stávajícího motoru bychom se ale dočkali hrubějšího a ostřejšího chování a od toho je tu přece verze Veloce, jejíž výkon rozhodně nestoupne z ničeho nic o 70 koní. A tak zbývá druhá možnost.

Tajemné HO DI Turbo

Z továrny Alfa Romeo navíc unikla také paleta nabízených motorů pro příští rok a zde nový motor rovněž figuruje. Má ovšem tajemné označení „2.0L 350 HP I4 HO DI TURBO ENGINE“, které rovněž nahrává tomu, že by mohlo jít o hybrid. Nechme se překvapit, na každý pád je ale jasné, že v Itálii si nechtějí nechat ujet vlak. Střední třída totiž upaluje vpřed tempem, které před několika lety nebylo k vidění ani u nejdražších vozů. A tak se možná už brzy dočkáme pohodové Giulie, s níž budete do práce a z práce schopni jezdit bez emisí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama