Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Rakousko omezilo rychlost na dálnicích
Na některých dálnicích se změní maximální rychlost ze 130 km na 100 km/h nebo až 80 km/h. Důvodem je snaha snížit emise v okolí těchto úseků dálnice.
6.1.2015
Omezení rychlosti IG-L

V Tyrolsku se od půlky listopadu změní maximální povolená rychlost ze současných 130 km/h na 100 km/h na dálnici Inntal A12 mezi Kufstein a Zirl a mezi Karrösten a Zams a také na Brennerské dálnici A13 mezi Innsbruckem a Schönbergem. Celé omezení rychlosti budou aktivně kontrolovat tamní policejní hlídky a je stanoveno kvůli ekologii a hluku na roční zkušební období.

Na dálnici A1 mezi exity Salzburg-Nord a Knoten Walserberg bude snížena rychlost z dosavadních 130 km/h až na 80 km/h v závislosti na kvalitě ovzduší a počasí v okolí této komunikace.

Policie bude na těchto úsecích velmi intenzivně měřit dodržovanou rychlost a dávat za ně nekompromisně pokuty.

Dálnice v Itálii

Jedete do Itálie? Pozor na extrémní pokuty za rychlost

 

Kontrolní úsekové měření

V Rakousku jsou od listopadu 2014 nainstalována nová úseková měření. Instalována jsou na dálnici A8 mezi městy Weibern a Haag, na dálnici A7 u města Linz, na Pyhrnské dálnici A9 v tunelu Bosruck a v tunelu Plabutsch, na dálnici A2 v tunelu Ehrentalerberg a na dálnici A22 v tunelu Kaisermuehle. Tento styl kontroly se tamním policii osvědčil a nehodovost se podle sledování snížila až o 50%.

Ekologické zóny

Rakousko také zavedlo přísnější ekologické zóny. Tyto zóny platí od 1. 7. 2014 pro Dolní Rakousko a od 1. 1. 2015 pro Vídeň. Ekologickou známku musí mít vozidla kategorie N bez ohledu na hmotnost. Ekologická známka se vydává dle Euro normy daného vozidla a od 1. 1. 2015 mají zákaz vjezdu vozidla s normou EURO 1 a nižší. Od 1. 1. 2016 se mění zákaz dokonce na normu EURO 2.

Rakouské ekologické plakety
Rakouské ekologické plakety
ÖAMTC

 

Řidičům doporučujeme navštívit pobočku rakouského autoklubu ÖAMTC nebo větší STK přímo v Rakousku a tam jim vydají na základě technického průkazu a zaplacení poplatku 25 Eur správnou emisní plaketu na jejich vozidlo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama