Novinky
Rakouské policii neujedete. Vyfasovala nové Porsche 911
Pokud jezdíte na dovolenou do Chorvatska přes Rakousko, dejte si zde dobrý pozor na rychlost. Policisté totiž dostali do užívání zbrusu nové Porsche 911 a vzkazují, že budou nekompromisní.
1.7.2017
Porsche 911 v barvách rakouské policie.

Zatímco u nás proběhla velká debata na téma, zda je správně, že policisté dostanou do zápůjčky nějaký sportovní vůz, v Rakousku je to celkem běžná věc. Právě se značkou Porsche místní policie spolupracuje už několik desítek let. Vždyť v policejních barvách jezdilo v 60. letech minulého století už Porsche 356. Ale zpět do roku 2017. Stuttgartská značka je se spoluprací spokojena, a tak se rozhodla, že policistům zapůjčí zbrusu nové 911 991 Carrera.

Jde o sportovní vůz o výkonu 370 koní, přičemž se prý policisté nebudou dvakrát rozmýšlet nad tím, jestli tomuto stádu povolí v případě silničního piráta uzdu. A to přitom stačí, abyste si nehlídali záludná snížení rychlosti na dálnicích. Objevují se celkem často a prý jsou kvůli snižování emisí. No, jestli tohle funguje, nebo ne, necháme na posouzení každého z vás. Nezapomeňte ale sundat nohu z plynu, jakmile pány příslušníky v 911 potkáte. Pokud už nebude pozdě…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama