Novinky
Přes 100 unikátních vozů našli na francouzské farmě
Na jedné farmě ve Francii byly objeveny neuvěřitelné automobilové unikáty. Přes sto vozů oděných do rzi a špíny patří mezi nejcennější kusy světa. Podívejte se na video.
8.12.2014
Nález aut na francouzské farmě - hlavní

Dne 6. února se v Paříži na Rétromobile bude konat tradiční aukce veteránů A na ní se objeví 60 vozidel, která budou plná rzi, prachu a rozpadlých částí polstrování. Ale bude o ně zájem. Ohromný zájem. Jde totiž o unikáty, které byly nalezeny na jedné farmě ve Francii.

Původně jde totiž o sbírku francouzského podnikatele Rogera Baillona, který podnikal v dopravě. Jeho snem bylo vybudovat soukromou sbírku historických automobilů, velké muzeum, kde by lidé viděli krásu toho, co dokázaly lidské ruce postavit na čtyři kola. Tenhle sen započal v roce 1950, ale skončil v roce 1970. Po několika zrestaurovaných kusech najednou došly peníze, protože jeho společnost zkrachovala. Baillon byl nucen padesát kusů ze své sbírky prodat. A od té doby tu ostatní vozy stály a čas psal do jejich kapot své příběhy.

 

Teď byly objeveny. A mezi nimi neuvěřitelné skvosty. Například Ferrari 250GT SWB California Spider s krytými světlomety. Tenhle vůz má navíc fantastickou historii. Zakoupil ho herec Gérard Blain, aby ho následně prodal Alanu Delonovi. Toho můžete v na historických fotografiích vidět několikrát za volantem tohoto stroje. V roce 1964 si auto zahrálo ve filmu s Jane Fondovou „Les Félis“ a na Azurovém pobřeží vozilo Shirley MacLaine. Nebo je tu Maserati Gran AQ6G s karoserií od Frua. Jeho byly vyrobeny pouze tři kusy. Nebo několik Talbotů LAgo T26, kde jeden z nich byl kapotován extravagantní karoserií Grand Sport Aérodynamique pro krále Farouka.

Od objevení Schlumpfovy sbírky Bugatti v Mylhúzách je tohle nejvýznamnější objev automobilů v dějinách.