Novinky
Potvrzeno! Mercedes svůj hypersport vážně ukáže už ve Frankfurtu
Tohle může být absolutní vrchol letošního roku. Dlouho se o jeho příchodu spekulovalo, a když už bylo konečně jisté, že přijde, nevědělo se, jak daleko Mercedes s pracemi na novém hypersportu je. Tato zpráva proto moc potěšila nejen nás, ale i všechny fanoušky, kteří nový hypersport s motorem z Formule 1 netrpělivě očekávají.
1.9.2017
Mercedes-AMG Project One

Je vysoce pravděpodobné, že vůz, který nám Mercedes ve Frankfurtu ukáže, bude již velmi blízko sériové produkci, takže se dozvíme vše podstatné. Z prozatím uveřejněné fotografie, kterou Stuttgartská automobilka láká na dost možná nejzajímavější novinku letoší výstavy, je patrné, že Mercedes-AMG Project One (tak se vůz prozatím jmenuje) bude disponovat agresivním tvarem čelní části s výrazně zkosenou kapotou, obrovskou maskou chladiče s písmeny AMG, LED světlomety a otvorem pro přívod vzduchu dokonce i na střeše.

Úhel zkosení znaku zároveň připomíná legendární model C111 z roku 1969, který už tehdy uměl letět 270 a později dokonce 300 km/h! Přívod vzduchu na střeše zase odkazuje na doposud jediný opravdový hypersport od Mercedesu s označením CLK GTR. Obě dosavadní legendy si můžete prohlédnout v přiložených galeriích.

Zakrytá formule, nový druh hypersportu

Masivně dimenzovaným přívodům vzduchu se ale není důvod divit. V útrobách Projectu One se totiž ukrývá 1.6litrový motor, jaký je používaný i v nejnovějších vozech Formule 1. A ten pro své přeplňování potřebuje opravdu hodně vzduchu. Motor by totiž podle dostupných informací měl v sériové produkci dosahovat až 11 000 otáček za minutu, přičemž jeho výkon s nejvyšší pravděpodobností přesáhne 1000 koní.

Zástupci Mercedesu se také nechali slyšet, že jejich sériový vůz zcela jistě přesáhne metu 350 km/h. O jak moc, to ale prozatím tají. Spíše než na maximální tempo bude jejich vůz určen k tomu, aby takzvanou svatou trojici, do níž patří Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder, zadupal do země svou obratností. Mercedes má být totiž daleko lehčí a mnohem řiditelnější než jeho rivalové.

S vysokou pravděpodobností se nám tak na obzoru zjevuje další generace ještě rychlejších vozů, jejichž rychlost už bude doslova na hranici všedního chápání. A Mercedes-AMG Project One bude prvním z nich. Ze zprávy, že jeho blízkou podobu k sériové produkci uvidíme již za zhruba deset dní naživo, jsme proto vážně nadšeni. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama