Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Potvrzeno. Díváte se na nové Mitsubishi EVO XI
Šuškanda se potvrdila. Mitsubishi se stává výrobcem hlavně SUV a jako takový už nebude vyvíjet další sedan Lancer EVO. Desítkou to skončilo. Následující nejrychlejší rallyový speciál bude SUV.
6.10.2014
Mitsubishi XR-PHEV

Na poli opravdu rychlých klasických aut bude od příštího roku trudno. Mitsubishi oznámilo, že Lancer EVO X je poslední svého druhu. Jeho nástupce, tedy v takové podobě, v jaké ho známe, dnes už nebude. Uvidíme, jestli vůbec přežije Lancer, ale název EVO se patrně přestěhuje i s celou technikou do segmentu SUV.

A jaké? Dokážete si představit ASX nebo Outlander jako závodní speciál? Asi moc ne. Potvrzení o ukončení EVO tak poodhalilo roušku jiného konceptu, který byl představený v Tokiu: XR-PHEV. V Mitsubishi o něm moc neříkali, jen chtěli, aby si lidé mysleli, že jde o designérský směr. Jenže po přiznání úniku značky do SUV světa je tohle jasné. XR by měl být novým nositelem výkonnostních prků, jako je aktivní diferenciál s pohonem všech kol S-AWC.

Je to podle vás ten správný směr pro Mitsubishi? Myslíte si, že je škoda, že desítkou klasické sedany Mitsubishi Lancer EVO končí?

 

Mitsubishi XR-PHEV Foto: Mitsubishi

Mitsubishi XR-PHEV. Foto: Mitsubishi

 

Anketa

Myslíte si, že je škoda, že skončí Mitsubishi Lancer EVO číslem X?

hlasovat
hlasovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama