Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Poslední překvapení Audi: TT jako sedan
Abychom byli přesní – Audi představilo na pařížském autosalonu velmi zajímavý koncept – kupé TT jako Sportback, tedy jako čtyřdveřové kupé. Zajímavá slovní hříčka, že?
2.10.2014
Audi TT Sportback

Je neuvěřitelné, jak oblíbenými se staly verze Sportback (u Audi) nebo CC (u VW). Prodává se jich neskutečné množství a přitom jsou dražší než klasické karoserie sedan. A právě na tuhle vlnu nasedá i Audi TT Sportback.

Značka vzala nové kupé a protáhla ho o 29 centimetrů, rozšířila o 60 mm a snížila o 30 mm. Dozadu pak nasadila další pár dveří a za ně dvě samostatná sedadla oddělená velkým středovým tunelem. V něm je kardan, který pohání zadní kola, protože tohle je samozřejmě quattro.

 

 

Jinak vpředu je čtyřválcový dvoulitr TFSI s výkonem 294 kW. Ten dokáže auto hnát rychlostí 250 km/h (samozřejmě je to elektronicky omezeno) a z 0 na 100 km/h vystřelí vůz za 3,8 s.

Auto by přitom mělo mít spotřebu jen sedm litrů na 100 km. Ale znáte to…

 

Nejhorší řidička v historii žije v Británii.

Nejhorší řidička v historii žije v Británii. Neuvěříte, kolikrát chtěla získat řidičák!

 

 

Vlasta Korec

Bouráky za sto mega. I celebritám se z nich tajil dech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama