Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Zprávy
Porsche nabídne řidičům božský Cayman GT4
Najít dnes sporťák s vysokým výkonem, atmosférickým motorem a s manuální převodovkou je opravdu těžké. Kdo chce opravdu tyto puristické motoristické zážitky, dočkal se. Porsche nabídne Cayman GT4.
5.2.2015
Porsche Cayman GT4

Tento týden je ve znamení sporťáků. Pod fotoaparáty novinářů se představil nový Ford Focus RS, a to hned ve čtyřkole a Ferrari navíc ukázalo dvouturbový model 488 GTB. A není všem dnům konec. Opel navíc ukázal malý, ale pěkné ostrý sporťáček Opel Corsa OPC (článek o něm určitě ještě bude).

No a tady máme něco, co je takovým posledním mohykánem mezi opravdovými sporťáky. Ty nejvýkonnější verze vozů totiž poslední dobou tak nějak dostávají turbodoping a řadí pekelně rychle svými dvouspojkovými automatickými převodovkami. Ale je mnoho řidičů, kteří vyznávají stále tu pravou krásu – motor, co dýchá přirozeně, a převodovku, která má na sobě napsáno šest čísel a jedno R.

A právě pro ně připravilo Porsche famózní vozítko Cayman GT4. Pohání ho plochý šestiválec 3,8 l s výkonem 385 k (283 k), který má původ v motoru typu 911 Carrera S. Vůz zrychluje z klidu na 100 km/h během 4,4 s; nejvyšší rychlost má hodnotu 295 km/h.

 

To, že GT4 to myslí se závoděním opravdu vážně, dokazuje i o 30 mm snížená světlá výška vozu a brzdová soustava pocházející takřka kompletně z modelu 911 GT3.

Součástí aerodynamického paketu je trojice výrazných otvorů na přídi a pevně umístěné přítlačné křídlo na zádi. Na přání může být Cayman GT4 vybaven dalšími prvky pro ještě sportovnější používání. K dispozici je keramická brzdová soustava PCCB, sedadla se skořepinou vyrobenou z uhlíkových kompozitů, specifický paket Sport Chrono s unikátní aplikací Track Precision a paket Club Sport.

Vrak Lamborghini je na prodej

Vrak Lamborghini shořelý v Maďarsku je na prodej

 

V interiéru jsou připravena sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a alcantary. Také je tu nový volant s ideálním průměrem i průřezem.

Cayman GT4 oslaví premiéru počátkem března na autosalonu v Ženevě. Objednávat jej lze již nyní, k prodejcům první vozy dorazí koncem března. Cena je pro Cayman GT4 stanovena cena 85 779 eur, tedy 2 382 000 korun podle současného kurzu koruny k euru.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama